| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Buna,am 16 ani si am pe frunte niste linii de expresie.(parca ar fi riduri) ma cam deranjeaza.Ce sa fac sa scap de ele?

10 răspunsuri:
| FuNdITaPeNtRuMiNe explică:

Cu ce creme trec?

| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum a spus cineva mai sus, bea multe lichide, cel putin 2 litri de apa pe zi si poti folosi niste creme potrivite tenului tau.
Imi pare rau sa iti spun insa nu cred ca acele linii vor disparea complet si eu am cateva pe frunte tot de la 16 ani si nu mi-au trecut.
Insa daca folosesti creme de zi, de la orice brand (Garnier, L'Oreal, Bioten, Elmiplant etc) sau chiar de la plafar si vei fi suficient de hidratata acele linii se vor estompa, insa nu vor disparea complet.

| suffarstar a răspuns:

Bea multă apă, celulele se vor hidrata și ridurile vor dispărea. Trebuie să bei minim 3 l pe zi.

| alessia5158 a răspuns (pentru suffarstar):

Aoleuuu! --- sa bea MINIM 3 l de apa pe zi?! Tu poti bea, zilnic, 3 litrii numai de apa(fara sa incluzi sucurile, ceaiurile, supele, alimentele solide care si ele contin apa)?

Se pare ca nu stii ca o hiperhidratare cauzata de consumul excesiv de apa determina o tulburare a echilibrului electrolitic fiind cel mai mult afectat nivelul sodiului (scade concentratia sodiului din plasma, scadere denumita hoponatremie). Hiponatremia este potential letala!
Citeste despe "intoxicatia cu apa" in link-ul:http://www.romedic.ro/intoxicatia-cu-apa

| suffarstar a răspuns (pentru alessia5158):

Da pot bea, dar nu mănânc supe deloc și nici nu beau altceva. Greșeala mea, trebuia să spun lichide. Chiar dacă nu ne e sete, uneori corpul are nevoie de apă. Deseori corpul nu mai cere apă fiindcă s-a obișnuit cu o cantitate mică de lichide, dar asta nu înseamnă că nu apar consecințe.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Să îți hidratezi bine pielea. Asta se face cu creme și cu apă. Este foarte important să bei minimum 2 litri de lichide zilnic, dar acele lichide să fie apă, ceaiuri..nu porcării. Folosește o cremă grasă, una de la plafar pentru că nu au atâtea chimicale precum celelalte din comerț și să nu stai încruntată. Lasă-ți mușchii feței relaxați, nu te încorda. pupici

| BlaaBlaa a răspuns:

Hidrateaza-te si foloseste crema antirid. http://www.nivea.ro/......nta-FPS-15

| stefanvladvlad a răspuns:

Astea au aparut cel mai probabil ca ai stat incruntata
probabil trec cu diverse creme

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Te-ai nascut cu ele? Daca da asta inseamna ca asa este pielea ta...

| LiIa215 a răspuns:

Incearca sa nu stai prea incruntata ori te poti tunde cu breton, dar nu cred ca iti sta asa cum crezi, noi, femeile, mereu ni se par mici detalii uriase care, de fapt, chiar poate te fac mai speciala