| beneamin a întrebat:

Buna am 16 ani si pe fata tot mi-au aparut alunite si cosuri care ma indispun
Puteti sa imi dati niste metode cum as putea sa scap de ele?

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Te scapa dermatologul de alunite. Nu incerca singura acasa metode gasite pe net pentru ca s-ar putea sa faci mai rau sad
Iar pentru cosuri tot dermatologul poate sa iti dea tratament, desi or sa treaca singure odata cu varsta.

| rateu a răspuns:

In legatura cu alunitele te poti duce la un Dermatolog.Iar cu cosurile poti sa te speli cu Protex pe fata sau unde ai cosurile si dupa sa dai cu spirt si poti sa mai iei si drojdie.O iei de la Lidl sau Succes.O tai de marimea unei nuci si o pui intr-un pahar, torni apa rece si o dizolvi cu o lingurita.

| lalamara a răspuns:

Buna si mie au inceput sa imi apara cosuri si alunite in special pe la 15 ani chiar...alunitele ..nu cred ca ai cum sa le elimini, iar pentru cosuri iti recoman o crema pe baza de plante naturale care le usuca? gen crema de gambenele sau spirtul e foarte bun.Te sfatuiesc sa nu incerci tot felul de produse care iti vor afecta pielea,