| teodem a întrebat:

Am 17 ani si de ceva timp am observat ca am pe picioare celulita, iar pe fund am cateva vergeturi. Pina acum 2 ani am facut sport intens si nici gand ca voi ajunge sa am celulita.Acum m-am apucat de sala de sport insa nu se vede nici un efect.Credeti ca e normal la 17 ani sa ai asa probleme si daca stiti vreun remediu, please help!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Din pacate, celulita este si o chestie genetica sau poate fi si o chestie hormonala, ai vorbit cu mama ta despre asta? sau cu bunicile tale, din partea mamei, si din partea tatalui. sunt fete si mai tinere ca tine care au celulita, de 12-13 ani, fara sa fie grase, presupun ca nici tu nu esti grasa. la fel, sunt persoane de 40-50 de ani, poate si mai in varsta, mai grase sau nu, care nu au celulita. asta e, de gene nu putem scapa nicicum :) se intretine in special cu masaj (cu creme speciale pentru celulita) si trebuie avut grija si la ce mananci, ca sa nu se amplifice, dar de scapat complet nu prea ai cum. ceva sfaturi gasesti aici http://www.kudika.ro/......-tale.html

5 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa incerci crema restructuranta antivergeturi din gama Gerovital Plant (http://farmec.ro/produse/corp/crema-restructuranta-antivergeturi-20.html). E important sa o folosesti zilnic, dimineata si seara, sa bei foarte multa apa ( minim 2 l /zi), sa mananci multe fructe si legume si macar 30 de minute de miscare /zi.

| Pufulinna a răspuns:

Nu e normal sa ai la varsta asta! Mergi la un medic, el stie mai bine decat noi ce este de facut.
Mult noroc!

| JustAGirlxD a răspuns (pentru Pufulinna):

Da, nu e prea normal happy, dar nu e nici ieşit din comun să zicem că e foarte grav oh go on. Sunt multe persoane care la vârsta ta au aşa ceva big grin. Celulita de pe picioare se poate elimina prin alergare şi mişcare :*.
Succes love struck!

| JustAGirlxD a răspuns:

Nu prea e normal big grin, şi celulita aceea o poţi elimina prin alergare şi mişcare :*
Succes love struck!

| andaioana123 a răspuns:

Pai e normal, vergeturile pot aparea daca ai slabit dintr-o data sau daca te-ai inaltat dintr-o data. Este masaj anticelulitic care stiu sigur ca ajuta. Cat pentru vergeturi, sunt niste creme, nu stiu cum se numesc. Poti incerca la farmacie. Nu stiu daca crema chiar ajuta, dar sunt sigura ca masajul anticelulitic te va ajutahappy. Sper sa functioneze!