| dede_7766 a întrebat:

Cum pot scapa de vergeturi? am pe fund si cateva pe picioare dar sunt putine, subtiri si rosii. HELP! funda!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din păcate, vergeturile vechi, cele albe, nu dispar niciodată, dar se pot diminua/estompa puţin. Îţi recomand untul de Shea (îl găseşti la L'occitane)! Este foarte bun. Chiar dă rezultate, mai ales dacă vergeturile tale sunt încă roz/mov.
http://untuldeshea.wordpress.com/......i-sarcina/
http://www.sfatulmedicului.ro/......urile_3934
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=115700 http://www.elemental.ro/blog/unt-de-shea-unt-de-karite.html
Dar orice ar fi, trebuie să înveţi să te accepţi aşa cum eşti. Peste 70-80% dintre femei se confruntă cu această problemă, şi nici bărbaţii nu sunt scutiţi. Deci, nu eşti singură.
Succes! Numai bine!

| anutza a răspuns:

Combinati 6 linguri de ulei de masline, 6 linguri de gel de aloe vera, 4 fiole cu vitamina A, 4 fiole cu vitamina E si 4 fiole cu elastina. Aplicati zilnic acest amestec prin masaj. Poate fi folosit nu doar pentru zonele afectate cat si pentru intregul corp, avand un efect extraordinar asupra calitatii pielii.

Efecte foarte bune se obtin si adaugand tinctura de propolis in crema de galbenele ( le recomand pe cele de la Plafar). Daca va hotarati sa folositi tinctura de propolis in diferite combinatii, asigurati-va mai intai ca nu sunteti alergice la propolis. Pentru a verifica daca sunteti alergice aplicati respective substanta pe o portiune mica de piele si asteptati sa vedeti daca nu se inroseste sau se umfla. Nu exista neaparat o cantitate fixa, dar nu exagerati cu tinctura, astfel incat crema sa-si mentina totusi densitatea. Va recomand sa folositi aceasta crema seara, deoarece este si mai grasa, intra mai greu in piele si are si un miros specific.

| BeautyTeacher a răspuns:

Buna:*pai inainte sa faci dus exfoliaza-te cu o perie exfolianta si cu zat,zahar sau sare.
Apoi,dupa ce faci dus si te stergi foarte bine,maseaza-te in zona aceea.
Sunt si cateva produse care te ajuta sa scapi de asta cum ar fi :extractul din frunze de lotus,algele marine, cafeina, ceaiul verde si iedera.Consuma vitamine si minerale si evita grasimile.
Trebuie neaparat sa faci exercitii,inlocuieste liftul cu scarile, spre exemplu.Fa fitness, mergi pe bicicleta si du-te zilnic la piscina si inoata.
Sper ca te-am ajutat!

| Loyd06 a răspuns:

Draga mea, si sora mea a avut aceeasi problema si in cateva saptamani s-a rezolvat.
Seara cand te bagi in pat, ramai decat in bikini si iei un prosop de marime medie, il impaturesti si freci cu el zona cu vergeturi. Poti sa faci lucrul asta si cand stai la un film, la televizor. Sau cand faci dus. Te asigur ca ai sa vezi diferenta in 2 saptamani, dar trebuie sa faci zilnic.