| July88 a întrebat:

.am 25 de ani si mi-au aparut niste riduri mici in zona ochilor stiti cu ce crema as putea sa ma dau sa se mai estompeze, as prefera o crema buna daca stiti, va multumesc

7 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Buna, orice crema cât de buna ar fi ea contine diverse elemente chimice mai mult sau mai putin nocive. Singura solutie naturala care functioneaza suta la suta ramâne gimnastica... faciala.
Aceasta e gratuita si nu cere decât câteva minute pe zi

Estomparea ridurilor fruntii :
Se pune degetul la baza fruntii, se ridica sprâncenele facând in acelasi timp o presiune cu degetul in jos timp de zece secunde
Pt ridurile de barbie :
Scoateti lim, ba de un cot (atentie nu e prostie sau gluma) tinând gura larg deschisa 20 de secunde
Intinderea ploapelor :
Cu degetul mare si cel aratator se indeparteaza ploapele inferioare si superioare si tot tinând astfel degetele se incearca sa se inchida ochii numarând pâna la zece
Buze mai carnoase :
Se inlantuiesc un sir 30 de O si E tinând buzele bine intinse

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate, s-a demonstrat ca aceste creme antirid nu prea au efect pe termen indelungat, ci doar pe termen scurt. Acestea hidrateaza tenul asa ca dupa ce le aplici tenul pare mai intins si mai neted, insa dupa cum spuneam, pe termen indelungat nu au niciun efect.
Poti incerca gimnastica faciala cu exercitii precum ti-a recomandat atoatestiiutoarea, pastreaza o alimentatie sanatoasa si mentine-te hidratata.

| CartofiorDulce a răspuns:

Sunt riduri de expresie, e normal.

| Barbiiiedoll a răspuns:

Buna
Daca vrei sa scapi de riduri du-te la un salon si fa-ti o masca cu extract de aur.
asta este cea mai eficienta dar si cea mai costisitoare
dar macar te ajuta cu ridurile

| Rektsona a răspuns:

Eeeee. poate e de la oboseala e ceva normal nu-ti fa griji... Funda? ..please

| mCamii22 a răspuns:

Buna. pentru riduri e buna crema cu argila sau cea cu musetel. aceste creme le gasesti la plafaruri. bafta.

http://camiim.wordpress.com

| ElizaaaX a răspuns (pentru mCamii22):

Argila nu ajuta la riduri si usuca tenul, dar e buna pentru cosuri.