| Bubu_1656 a întrebat:

Buna happy
Am 60 de kg, 12 ani si imi doresc mult sa scap de burtahee hee. As dori niste seturi de exerciti ca sa am un abdomen plat big grin.
Dau fundita love struck! happy

Răspuns Câştigător
| AudImagini a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm

sper ca te-am ajutat, fundita?

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Abdomene duda ...multe abdomene!

| BloodPrison a răspuns:

In ce oras esti? stii... ai putea merge la ZUMBA. Este un fitness dans foarte distractiv si poti arde pana la 1000 de kal si slabesti sigur
exercitii de abdomen poti face semi abdomene, sa alergi dimineata vreo 15 min, sa faci rotiri de bazinetc.

| carliontzi a răspuns:

Incearca sa faci abdomene seara si dimineata o iei incet prima data dupa care cat mai multe si in acelasi timp fa-ti si o dieta adica sa mananci cat mai putine grasimi, dulciuri. Si acum ca vine vara si se incalzeste incearca sa alergi prin parc asta ajuta mult.happy Sper sa iti fie ceva de folos.:*

| Chiti a răspuns:

Fa exercitii fizice...
alearga in fiecare zi cate o jumatate de ora(cu pauze)
si mai fac acasa niste abdomenewinking

| didixdsgregtrh a răspuns:

Pai incerca sa faci seara 50 de abdomene, genoflexiuni si arcuiri.si dimineata 20 de abdomene daca faci in fiecare zii pana la vara sigur o sa scapi de burta:d happy. funda?

| sanders a răspuns:

In primul ar trebui sa faci un numar exact de abdomene pe zi sa ai o masa fara grasimi dar cu multe proteine si multi carbohidrati.
Incearca sa alergi mult si ca sa fie mai folositor atunci dupa ce ai facut abdomene poti sa faci si niste flotari, iti solicita si mainile dar si abdomenul.
Incearca

| allllll a răspuns:

Gaseste-ti o activitate in timpul liber adica un sport care te cam epuizeaza gen arte martiale, dans, etc.Eu practic arte martiale si am un abdomen plat si picioare frumoase.Te sfatuiesc sa incerci.

| Bubu_1656 explică:

Mersi mult pentru. raspunsuri :* big hug
@Roberta : Nu prea pot sa tin dieta laughing

| EvilBoyRo a răspuns:

Fa abdomene in fiecare seara si in nici un caz nu manca de la mcdonald sau kfs sa mananci multe mere

| Roberta_9390 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine am tinut dieta si am scapat