| LoveWithoutInhibitions a întrebat:

Am banchetul de clasa a 8-a peste o saptamana si nu stiu ce coafura sa`mi fac.Niste detalii: am 1.63, par de lungime medie si culoarea rochiei mele este de un albastru ca si cerul senin...Niste idei va rog! Dau >funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Trufa_7676 a răspuns:

Eu la banchet am avut parul` desfacut, indreptat si infoiat la calota, mi-a fost si foarte bine pe parcursul noptii si nici nu este o coafura dificila care sa dea senzatia de batranicios, dar in acelasi timp n-a fost nici genul de aranjament pompos sau alte cele.
Daca rochita ta e simpla eu iti recomand sa-ti faci onduleuri lejere, dar daca rochita este de cocktail poti sa-ti faci ceva mai elaborat. Important este si localul si momentul zilei.
Distractie la banchet!

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca miai zice si cum arata rochia...ar fi mai usor de apreciat.

| mikywhiteangel a răspuns:

In locul tau as merge pe stilul clasic. Par infoiat si/sau cret. Fara prea multe produse si prea multe clame ca pana la urma posibil sa se strice si sa te incomodeze. Eu mi-am facut o coafura cam complicata si acum regret, nu am iesit prea bine in poze si nici nu m-a avantajat.

| LoveWithoutInhibitions explică:

Rochia mea are bretele, se continua cu un corset si mai departe vine asa cu volanase discrete (rochia are o inclinatie obliga.este intr-o parte)

| pazy a răspuns:

Taci fa