| Alexandra1jwbh a întrebat:

am extensii cu microring si as vrea sa le decolorez, ce decolorante as putea folosiți sa nu le stric, le am cumpărat ombre dar le am făcut ulterior brunete

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Sau daca nu te duci la kallos, trebuie sa ai vreun magazin la tine in oras, daca esti din Bucuresti găsesti tot in magazinele mari, cora sau carrefour, si iti iei pudra decoloranta de la ei si oxidant, da nu prea contează produsele, toate acționează la fel, adică poate sa fie de la orice firma, se stie ca orice decolorare usucă părul.

4 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Extensiile se decoloreaza doar la salon, ei stiu cata cantitate de pudră si de oxidant sa pună, am avut si eu cusute, si le am terminat decolorandu le acasă, acum am extensii cu banda adeziva si le am decolorat si vopsit la salon si nu am nicio problema cu ele

| Alexandra1jwbh explică (pentru Annamaria21):

Le am decolorat la salon de N ori si nu mi.au plăcut niciodată, si decat sa ma enervez ca plătesc sa si bată joccmai bine daca nu iese sa ma înjur singura)))

| Annamaria21 a răspuns (pentru Alexandra1jwbh):

Atunci cumpara ti pudră pentru decolorat si oxidant de 6%, ai grija ca mai este unul si de 12% dar este ft puternic, amesteci pudra cu oxidantul si il pui pe extensii, le lasi sa acționeze 10 min maxim, poate chiar mai putin, pentru ca extensiile nu au scalp, deci pe firele de par nu exista sebum si sunt uscate, pudra si oxidantul le găsesti in orice magazin mare ( cora, carrefoure) la raionul cu vopsea. Pup

| Alexandra1jwbh explică (pentru Annamaria21):

Pe parul meu natural am stat si 12 ore cu decolorante si abia s-a făcut castaniu, si imi e sa nu am aceiași experiența si cu extensiile

| Annamaria21 a răspuns (pentru Alexandra1jwbh):

Sau daca nu te duci la kallos, trebuie sa ai vreun magazin la tine in oras, daca esti din Bucuresti găsesti tot in magazinele mari, cora sau carrefour, si iti iei pudra decoloranta de la ei si oxidant, da nu prea contează produsele, toate acționează la fel, adică poate sa fie de la orice firma, se stie ca orice decolorare usucă părul.