| Aηηy a întrebat:

Buna! Am facut o mare prostie, qam fost vopsita in vara blonda ( culoarea mea naturala era saten ) si apoi aveam radacinile satene si varfurile blonde. M-am decis sa merg la coafor si sa ma vopseasca din nou satena deschis, cum era culoarea mea naturala. Coafeza m-a vopsit bine dar mi-a iesit saten inchis spre negru, dar eu nu am ales culoarea asta. Apoi, adica aseara, mama m-a vopsit si ea inca o data cu speranta ca o sa scap de negru ala doar ca acum il am saten inchis foarte stralucitor, cu o nuanta mai deschisa decat il aveam si are reflexe de roscat.
Intrebarea mea este : cum pot sa ajung la culoarea mea naturala, saten deschis si sa scap de culoarea asta inchisa? sad fundita. Merge daca dau cu sampon colorant care se duce la 8 spalari? sfautri va rogg. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Poţi folosi un decapaj. Este mult mai blând decât decolorantul obişnuit şi îţi elimină numai vopseaua care a fost pusă pe păr, nu îţi deschide şi culoarea naturală a părului. După ce aplici decapantul, te vopseşti cu un şaten cât mai aproape de nuanţa ta naturală şi voila, eşti ok! Dacă la coafor n-a fost în stare să-ţi aleagă culoarea apropiată de cea pe care tu ţi-o doreai, înseamnă un singur lucru: schimbă coaforul! Dacă-ţi punea pe păr un şaten deschis era imposibil să-ţi iasă şaten închis spre negru. Poate doar dacă vopseaua era expirată sau te-a ţinut prea mult timp cu ea în păr (ceea ce e total neprofesionist).

3 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Daca te mai vopsesti mult o sa iti arzi de tot parul. Vopseaua iese la spalari, nu de tot, dar se mai deschide la culoare. Ai si tu rabdare cateva saptamani si treptat, in doua luni, nu se mai vede vopseaua.

| alexiss_9225 a răspuns:

Pai depinde de parul tau! dupa cum se pare ai un picment mai ciudat si nu iti iese culoare pe care o vrei... in cazul asta parerea mea este sa mai astepti putin sa vezi cum reactioneaza, ca s'ar putea sa ti se mai decoloreze si sa fie mai deschis, ca mie asa mi s-a intamplathappy

| turaboandy a răspuns:

Pai,

In primul rand culoarea saten este o culoare frumoasa, o culoare deschisa. Incearca sa fi cat mai naturala, asa vei fi mai placuta.
Uite iti dau exemplu pe Bianca lu' Bote, care e femeia facuta din plastic, sigur nu ti-ar placea sa aiba cineva parerea asta despre tinehappy

Cat despre vopsea, incearca sa folosesti un nuantator, sau intreaba si tu la plafar despre ceva care decoloreaza parul. Cel mai bine este sa lasi chimicalele si sa ai rabdare cu parul pana va capata o culoare normala.

Multa bafta!