| despina17 a întrebat:

Buna am folosit acum o luna o masca de albire a tenului dupa ce am scos-o ma ustura foarte tare fata si la scurt timp a inceput sa se exfolieze acum am cojite pe fata si nu mai stiu cum sa scap vad ca nu sa exfoliat toata.cum as putea scapa ceva natural daca se poate nu mai am incredere

1 răspuns:
| MadutZzaB a răspuns:

De ce ai folosit o masca de albire a fetei? Tenul mai inchis este superb,iti ascunde defectele si da un aer exotic. Sunt multe fete care si-ar dori sa aiba tenul natural mai inchis.
Oricum,ca sa scapi de exoliere, evita sapunurile dure, cumparati un spaun delicat cu pielea ta, nutritiv si /sau de hidratare.Pe langa aceasta poti folosi o crema hidratanta cu aloevera de exemplu. Evita sa cumperi produse de pe la magazine, mai degraba cumpara de la farmacie, acelea sunt testate si naturale.