| Lavlav a întrebat:

Buna fetelor, de ceva timp am o mare problema in ceea ce priveste scalpul, mi-au aparut cojite si nu stiu de ce si de la ce, cum as putea scapa de ele?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cauza samponului

| Ceriik a răspuns:

Recomand samponul cu ichitol de la Gerovital.Ei spun ca e pentru matreata, dar pe mine m-a ajutat mult si cu cojitele.

| georgeta27 a răspuns:

Incearca sa te piaptani cu un pieptan cu dinti desi si te poti sa pui in apa in care te clatesti o lingura doua de otet. dupa care te clatesti cu apa din abundeta.(acest remediu l-a folosit prietena mea cand era mai mica si chiar a dat rezultate.)

| ONElena11 a răspuns:

Daca nu dispar ar trebui sa te duci la dermatolog si sa iti recomande un sampon special

| AlyLov3 a răspuns:

Pai... De obicei iti apar cojite pentru ca nu te-ai clatit bine dupa ce te-ai spalat la par. happy scapi de ele de la sine! big grin. Funda puppy dog eyes?

| Lavlav explică:

Ma clatesc bine cu dusul si ma spal pe par o zi da si una nu, balsamul si samponul nu sunt aceeasi marca, si le-am mai schimbat dar degeaba, prima zi nu se observa, se vad abia a2a zi...

| Valentin_Eduard_1998 a răspuns:

HEI buna sunt baiat si am parul lung... si eu am patit chestia asta. a trecut de la sine. clatestete mai bine pe cap cand te speli

| Raluca_Marincean_1995 a răspuns:

Daca ti-au aparut inseamna ca nu te-ai spalat bine, dar eu cred ca poate sa fie de la sampon sau balsam laughing) ...eu iti recomand sa schimba samponul sau balsamul =D

| DiannaDeedee a răspuns:

Ori nu te-ai clatit bine ori trebuie sa schimbi balsamul si samponul happy