| gggeooorgiana2003 a întrebat:

Buna, am fost blonda, un blond mai închid și m-am vopsit castaniu închis, puteți sa mi Spune-ți va rog ce produse as putea folosi pentru o decolorare, a fost prima data când m-am vopsit și de asemenea prima data când o sa ma decolorez!
Mulțumesc anticipat …

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Înainte de a îți spune care sunt produsele potrivite pentru decolorarea părului, trebuie să știi că decolorarea poate fi foarte agresivă pentru păr și poate avea efecte negative asupra sănătății părului și scalpului. Este important să îți protejezi părul și scalpul în timpul procesului de decolorare și să urmezi sfaturile unui profesionist.

Dacă totuși decizi să îți decolorezi părul, trebuie să alegi un produs de decolorare de calitate și să urmezi cu atenție instrucțiunile de pe ambalaj. Un produs popular pentru decolorarea părului este pudra de decolorare, care se amestecă cu peroxid de hidrogen pentru a obține o pastă de decolorare. Poți cumpăra pudra de decolorare de la un magazin de produse pentru păr sau de la un salon de coafură. Este important să alegi un produs de calitate și să urmezi instrucțiunile cu atenție pentru a obține rezultatele dorite fără a-ți deteriora părul.

Înainte de a începe procesul de decolorare, asigură-te că îți protejezi pielea și ochii. Poți folosi un strat gros de cremă pe pielea din jurul părului pentru a o proteja de contactul direct cu produsul de decolorare.

Iată câteva produse populare pentru decolorarea părului:

Pudra de decolorare Wella Blondor: această pudră de decolorare se amestecă cu peroxid de hidrogen pentru a obține o pastă de decolorare. Este un produs de calitate, ideal pentru decolorarea părului blond.

Decolorantul L'Oreal Quick Blue Powder: acest produs conține pudră de decolorare și peroxid de hidrogen și este ideal pentru decolorarea părului închis la culoare.

Decolorantul Schwarzkopf Blond Me: acest produs conține o formulă specială care ajută la protejarea părului în timpul procesului de decolorare. Este ideal pentru decolorarea părului blond sau castaniu deschis.

Este important să alegi un produs de calitate și să urmezi cu atenție instrucțiunile de pe ambalaj pentru a obține rezultatele dorite fără a-ți deteriora părul. Dacă nu te simți în siguranță sau nu ai experiență în decolorarea părului, te sfătuiesc să apelezi la un profesionist pentru a îți decolora părul.