| EraserHead a întrebat:

Buna,as cam avea nevoie de ajutorul vostru. Sunt baiat si mi-am dorit de mult sa-mi fac parul gri-silver. Ieri mi-am vopsit parul si din prostia mea am uitat sa il decolorez prima data. M-am vopsit blond cu vopseaua de la Syoss Oleo Intense 9-10 Bright Blond. Mi-a iesit un caramel fiind castaniu. M-a gandesc sa il descolorez si sa ma vopsesc iar blond? Vreau sa il fac blond white dupa silver. Ma puteti sfatu-i, va rog?

Răspuns Câştigător
| gshdyxdjs a răspuns:

Te decolorezi bine de tot si dupa te faci gri
cand il decolorezi se face blond si daca il mai decolorezi odata se face un blond mai deschis. si dupa ce se face o culore dechisa baga pigment gri.

si dupa ce ai parul silver e bine sa te speli pe cap cu sampoane speciale pentru par gri, care, atunci cand incepe sa iasa pigmentul gri ajuta sa nu se faca blond, ci un gri deschis.

| EraserHead explică (pentru gshdyxdjs):

Mersi mult de tot.