| PяInCєSs a întrebat:

am in jur de 1, 70 inaltime si aproximativ 42, 43kg, as dori sa ma mai ingras putin, nu prea am pofta de mancare, am luat tot felul' de pastile evident recoamndate de doctor dar tot degaba, nu mi se face foame. iar gustu de carne nu il suport :\ decat salam si alte chesti asemanatoare, ce credeti ca ar trebui sa mananc mai mult sa ma pot ingrasa? Si nu, nu sunt obsedata sa am o silueta perfecta doar ca asta este felul meu de a fi, niciodata nu am fost grasa...

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Nu, nu, nu si nu mancarii nesanatoase! Tot ce vei face astfel este sa pui celulita, care este total inestetica! Daca vrei sa te ingrasi, dar totodata sa arati bine, mananca sanatos, consuma multe lichide si MERGI LA SALA! Vei acumula astfel masa musculara si vei observa rezultatele in timp.

Si eu am 1.63 si 42 de kg..Am avut aceeasi problema anul trecut, cand nu stiam cum sa fac sa ma ingras. Si am apelat la tot felul de trucuri gen,, mancat cartofi prajiti la 11 seara" si daca e sa fi slaba, nu te influenteaza cu nimic mancarea, doar iti distruge sanatatea.Nu fa aceasta prostie!
Eu cu timpul m-am resemnat, ba chiar acum nu mai vreau deloc sa ma ingras(intr-un an, nu stiu cum, am mai pus vreo 2-3 kg).
Asta e. fiecare cu felul lui de a fi.Gandeste-te ca sunt oamenii care mananca doua rosii pe zi si nu pot slabi.
Nu-ti mai fa atatea griji, cine te place, te place oricum!

10 răspunsuri:
| PяInCєSs explică:

Ok, am citit toate raspunsurile, am facut o greseala si am spus ca mi s-au dat pastile, vroiam sa spun vitamine! tot felul de vitamine pentru a imi da pofta de mancare, nu mi s-au dat pastile pentru a ma ingrasa, da stau foarte mult intinsa in pat cu pc-ul ..mai ales acum cat a fost vacanta, mananc foarte nesanatos, mananc de la 'mec' mereu, dulciuri sa spunem ca zilnic exista o ciocolata sau ceva de gen, sunt zile in care chiar exagerez cu dulce, la fel si cola beau, as spune ca mananc ca orice om normal doar ca evit carnea pentru ca nu imi place gustul si mananc in cantitati mici pentru ca nu am pofta de mancare, eu singura mananc pentru ca stiu ca imi fac rau daca nu mananc happy

| diavolitadulce a răspuns:

Uite sfatul meu. daca vrei sa te ingrasi, dar sa ai si un corp lucrat du-te la sala de fitness. fa tae bo sau cangoo jumps. dupa o ora de antrenament o sa mananci ca nimeni alta. pe langa asta daca faci tae bo vei invata sa te aperi de posibilele atacuri surpriza. vei putea sa te aperi si daca faci cangoo jump vei face muschi mult mai repede vei arata bine si in plus pe ghetele de cangoo jumps(ghete cu arcuri) o sa te distrezi foarte tare. nu cauta pe internet tae bo caci eu practic aceste 2 sporturi si e o mare diferenta cu ceea ce vezi pe net. Succes

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Pastilele nu-s bune de nimic, mai mult te strica.Mai bine mananca noaptea pentru ca atunci stomacul nu mai functioneaza ca in timpul zilei si poate reusesti sa pui pe tine.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa ai din ce in ce mai putin activitati. Mananca dulciuri, produse de patiserie si de tip fast-food, in fata calculatorului/ televizorului, pentru ca incurajeaza mancatul! Mananca dupa ora 18 cat poti tu de mult, mancare nesanatoasa, orice iti place tie. Multa paine, sport cat mai putin! Mananca mezelurile pe care le accepta corpul tau, produse lactate cu nivel ridicat de grasime, inghetata, prajituri etc. Cand vrei sa te ingrasi, poti manca ORICE!

Funda? puppy dog eyes

| DieBitch a răspuns:

Mă o vară de-a mea a luat pastile de îngrășare și acum nu știe cum să dea jos. desigur tot recomandate!
și eu sunt slabă și sunt complexată de asta. dar am ajuns la concluzia că orice aș mânca nu mă pot îngrășa pentru că așa e toată familia mea și niciodată nu am fost! mânâncă paste, pește, salate, cartofi... că te poți îngrășa și fară carne să fie sănătos și accesibil pentru buget!tongue să auzim numai de bine!

| danteewerr a răspuns:

Evită să consumi pastile primul pas. Pasul nr. 2 consumă halva căt mai multă. Halvaua este un produs natural un produs sănătos natural. Dacă foamea nu apare la tine in glandă se datorează faptului că ești stresată mereu ești pe gănduri ori participi la certuri foarte mari cu anumite persoane. Acești nervi și acest stres practic iți "halește" din pofta de mincare și poți face boala crohn,este o boală a colonului și a intestinului. Este o boală tare perversă prin care poți sfărși tare nasol. Dacă tu zici că ai fost la medic iar acela ți-a prescris medicamente atunci e' clar,ești pe drmul cel nașpa! Nu mai consuma băuturi din acelea ști tu de care cola fanta și sprite, pun pariu că bei la greu sucuri. Incearcă să măninci halva o găsești simplă sau cu gust de vanilie și ciocolată, eu recomand să o consumi simplă, și vezi să fie halva nu alte tampenii. Incearcă să măninci ciocolată simplă sau ciocolată cu biscuiți din acelea mari, se găsesc in magazin. Caută să iți faci orez fiert natural și cu o pulpă fiartă și cu zeamă de lămîie stoarsă, iți va face bine. Evită televizorul, pun pariu că te uiți la seriale și-ți incarce mintea cu tot felul de gănduri, deci evită și televizorul. Incearcă să faci ceva pozitiv constructiv de exemplu să desenezi să pictezi să cănți la vioară la pian să te plimbi dar evită televizorul și persoanele cu chef de scandal.

| kim26 a răspuns:

Probabil acolo gresesti, carnea iti asigura vitamine, proteine, si multe alte lucruri de care organismul are nevoie. Asta nu inseamna ca daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci foarte mult. Poti sa ai o dieta sanatoasa, baza pe sport, si eventual 3 mese pe zi, dar de la care sa nu lipseasca, carnea!

| TheWildRose a răspuns:

Doamneee dar sa te ingrasi mi se pare cel mai usor lucru de pe pamant...f simplu lenevesti toata ziua mananci gras dulciuri mananci in timp ce stai la tv/pc

| kingofdice66 a răspuns:

Fa sport, du-te la sala, fa fitness si fa-ti shake-uri proteice.
Si incetul cu incetul ai sa vezi cum o sa iei in kilograme.
Fa sport, fa-ti shake-uri proteice (poate daca om vorbi pe mess vreodata am sa-ti spun ingredientele pentru un shake bun) si mananca 3 mese pe zi ( mancare sanatoasa gen lapte, carne, oua, bea sucuri naturale, mananca banane, fructe etc.)
Nu te lua dupa ScapaMaDeEa deoarece este o persoana de rea credinta. Ea te indeamna (ca si multe persoane de aici) doar sa te ingrasi, sa depui doar tesut adipos ceea ce este nesanatos.
Tie iti trebuie sa pusi si masa musculara nu numai grasime.

Iti recomand sa te duci la o sala de fitness si sa te consulti cu un nutritionist bun. Asculta ce spun, fa acest lucru, tine-te de sala si de o dieta recomandata de un nutritionist bun si ai sa vezi rezultate garantat.

| Magmarei a răspuns:

Pai, atunci cand tie foame du-te sa mananci la Mec sau KFC si intre mese mai manaca o ciocolata sau o nghetata si asa sigur vei lua in greutate. Poti sa practici aceste lucruri pana cand crezi tu ca ai ajuns la greutatea dorita si atunci pori sa te opresti. Sper ca ti-am fost de folos. big grin