| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor din partea fetelor care se pricep la asta sau au aceiasi problema! Am pe obraji, in apropierea nasului niste gaurele...arata atat de urat! Cred ca sunt pori deschisi.Am auzit ca daca te speli cu apa rece ti se inchid porii dar la mine nu e nici o diferenta dupa ce ma spal.Nu sunt semne de la cosuri sau altceva! Ce naiba sa fac sa scap de ele ca arata asa de urat! Le am doar pe obraji langa nas! Am 23 de ani! Help pls! Funda si vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca urmatoarea masca facuta in casa:
1 albus de ou, 1 lingurita de miere si un sfert de lingurita de otet de mere/ lamaie.
Aplica masca pe fata si ramai cu ea 15-20 de minute (pana ti se intareste). Apoi, clateste-te cu apa rece.
Repeta asta zilnic.

| delia5609 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc! ai funda!

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt pori dilatati, si ai mei sunt cat de cat asa si cred ca e si genetic. du-te la cosmetica sa ti curete si apoi dupa demachiere foloseste lotiune tonica si cum ai zis tu clateste-te cu apa rece. cauta creme speciale pe care scrie pentru pori dilatati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti multumesc! Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy:*

| lumy4u a răspuns:

Http://media.olay.com/......65x265.png crema asta mi-a schimbat viata :D

| LovellyAngel a răspuns:

Indiferent dacă te machezi sau nu, trebuie sa folosesti demachiant sau ceva care sa iti curete fata in fiecare seara, cum a spus Iuliana.

| delia5609 a răspuns:

Am 23 de ani am uitat sa mentionez!

| ErikaEri a răspuns:

O crema nutritiva cu colagen ar ajuta catusi de putin. doar cu injectabile scapi

| IuliaIulia32 a răspuns:

Ia-ti demachiant si tamoane de vata demachiante, pune pe un tampon putin mai mult demachiant si freaca-te bine pe fata. Fa asta dimineata si seara timp de o saptamana, in care nu ai voie sa stai in vant sau sa te machiezi, mie asa mi-a trecut.

| delia5609 a răspuns (pentru IuliaIulia32):

Nu ma machez prea des... poate o data pe saptamana folosesc putin rimel si fard, iar fond de ten nici nu am!

| IuliaIulia32 a răspuns (pentru delia5609):

Da, dar nu conteaza, si eu am avut aceeasi problema, dar am cu 7 ani mai putin ca tine. Demachiantul ajuta ca un lapte de corp, Ah, si sa bei un pahar cu apa din ora in ora.

| lorenamihailescu a răspuns:

Exista o gramada de crème pentru asa ceva. avon are gama clearskin care ajuta la asta. eu am folosit si ti le recomand

| delia5609 a răspuns (pentru lorenamihailescu):

Pentru pori dilatati...sau ce am eu? Credeam ca sunt doar pentru cosuri si puncte negre! imi poti recomanda ceva? sau un link? iti dau funda daca e pentru ce am eu! pupici

| Amaliutsa a răspuns:

Poti sa iei Clean & Clear sigur va functiona! :* Si mai este un tratament cu miere de albine, sau ceva de la AVON (daca folosesti) sunt destul de bune... Doar sa-mi spui daca strangi iese ceva alb ( sebumul)?

| delia5609 a răspuns (pentru Amaliutsa):

Nu,nu iese nimic! nu sunt cosuri...e ''formatul'' pielii numai acolo in rest pe obraji nu am nimic!