| Unicucebeea a întrebat:

Imi ies cosuri intre sprancene, obraji si in stanga si dreapta nasului. Ce sa fac sa scap de aceste cosuri si sa scap de ele definitiv adica sa nu imi mai tot iasa. puppy dog eyes Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Sa le spargi cu acul.

| SunnyDay88 a răspuns:

Poti folosi o crema cu antibiotic. si un sapun ieftin care usuca pielea in acea zona, apoi o crema usor hidratanta.

| thewomaninwhite a răspuns:

Eu iti recomand cu incredere setul pure system de la yves rocher. eu l-am folosit deja si am scapat de problema cu cosurile imi mai ies unul sau 2 uneori dar nu ca inainte. si pentru 20 lei nu cred ca ar trebui sa eziti

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

E bine sa nu il spargi, pentru ca infecția se va duce in sânge si iți apar alte coșuri.

Eu am avut multe probleme cu coșurile si am reușit sa scap după ce un doctor dermatolog, mi-a dat un tratament eficient pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree) de la Thursday Plantation.

In câteva zile de la utilizare deja tenul meu a început sa devina mai curat vizibil iar coșurile si punctele negre s-au uscat.
Pe mine m-au ajutat foarte mult creme anti-acnee cu arbore de ceai, m-au scăpat complet de coșuri.

| Constantin_Tanya_1999 a răspuns:

Si eu am...treaba e ca nu prea poti scapa de ei fara operatie, dar poti sa ii minimizezi ingrijindu-i cu tot felul de creme naturaliste. Ca sa nu iti mai iasa trebuie sa astepti pana treci de adolescent...pe la 20, 18 ani big grin

| sweetie988 a răspuns:

Ai putea incerca : niste creme de la Herbalife, sau produse de la Garnier sau Clotrimazol. ( Herbalife e cel mai bun )

| sylybossu25 a răspuns:

Sfatul meu du-te la doctor. Eu m-am dus si mi-a scris o crema ff buna una in cutie galbena nu stiu cum ii zice, nu-mi vine in minte tongue! Dar doctorul o sa stie de ce fel de crema ai nevoie