| anonim_4396 a întrebat:

am multe cosuri si as vrea sa imi spuneti si mie ce asi putea face ca sa scap de ele. Am auzit de acneon si zineryt, dar nu stiu pe care sa il aleg! daca siti si alete creme sau remedi naturiste spuneti-mi si mie. PWP

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Important e sa ai tot timpul tenul curat, sa mentii echilibrul sebumului. E mai usor sa previi, decat sa te confrunti cu problema in sine.
Pe cand aveam probleme cu acneea, am folosit si eu Zynerit, dar nu mi-a placut, nu era comod deloc.Am incercat Skinoren, a fost mai bun, dar nici acesta nu m-a incantat. Am trecut apoi la crema de galbenele care, in cazul meu, a dat rezultate exceptionale!
De atunci, am grija sa am mereu fata curata, tonifiata si hidratata corespunzator, iar in cazul cosmeticelor, m-am axat pe cele minerale/eco.
De asemenea, am auzit de sucul de lamaie care este un astrigent la fel de bun ca si ceaiul de salvie, proprietate esentiala pentru a tine la distanta cosurile.

Citeste si articolul:
http://acnee.info/10-remedii-traditionale-pentru-acnee/3

Succes, pa-pa!

| Daria a răspuns:

Eu folosesc sapun lichid de la Garnier si crema hidratanta si sunt foarte multumita de ele.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zineryt e foarte bun. Acum 4 ani, aveam foarte putine cosuri si am folosit Clearasil. O mare porcarie caci mi-a infectat fata de cosuri. Am folosit Zynerit timp de 2 luni si mi-au disparut complet. Acum mai folosesc din cand in cand masca cu argila.

| aty91 a răspuns:

Eu folosesc crema de la vichy anti acnee.( e verde tubul). La mine chiar da rezultat si am tenul mai fin. Acum depinde si de ce fel de ten ai tu. Mergi la o farmacie si cere o parere. De acolo iti va recomanda ceva bun pentru tenul tau. Sper ca te-am ajutat.

| BlackXS a răspuns:

Eu iau acneon de 1 luna si se vad rezultate f frumoase. bafta.

| eflaaa a răspuns:

Clean& Clear :X asta folosesc eu efoarte bun:X