| Mădu_1945 a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de putin ajutor cu niste remedi pentru cosuri si puncte negre.Deci cred ca devin obsedata de ele sa scap de elelaughing. Deci ce imi recomanda-ti pentru ele? Nu vreau creme si alte chesti de la firme comerciale ca nu merglaughing. As dori ceva remedi naturiste cu ce'am prin casa.Multam de >ajutor!big grin

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Inceacrca ceai de frunze de bambus

| Avatar001 a răspuns:

Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile! Evita alimentele excitante, bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena. Iti doresc succes!
Funda?

| lorena_4201 a răspuns:

Am fost la dermatolog si mi-a dat ANTIBIOTICE pentru. curatarea organismului.cica asa nu mi se m'ai infecta fata.am incercat tot ce e posibil inclusiv cu o crema de la naturist si nu a functionat.
ieri am fost la cosmetica si mi-a pus pe fata tot felul de masti ca sa imi deschida porii. dupa care mi-a curatat-o.crede-ma cel mai bine ii asa si dupa aceea trebuie doar sa te ingrijesti(adica sa te cureti in fiecare diminiata si seara si chiar atunci cand iti simti fata unsa cu sapun negru)mie asa mi-a spus cosmeticiana.
sper ca prin raspuns ti-am fost de ajutorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Ai aici mai multe tratamente pe care le poţi face singură acasă : http://www.codrosu.ro/......ri-negre/. Baftă!