| AnonimC a întrebat:

Am nevoie de o dieta si de cateva seturi de exercitii pentru a slabi rapid!
Multumesc.
Funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te intereseaza o dieta iata aici o serie de sfaturi:
In primul rand trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne,oua,lapte,branza, fasole,mazare, conopida,brocolli)
De asemenea, ai nevoie de carbohidrati(paine,mai putina asa,cereale) si o multime de fructe si legume proaspete!
Ca miscare iti recomand:
sa te plimbi cu rolele,mergi la patinaj, mergi mult pe jos sau mergi la innot cu prietenii;
mergi mult pe jos, alearga, urca pe scari etc
Nu ai pentru ce!
Pa, pa!

| scarletjo a răspuns:

Buna! Incepe prin a elimina din alimentatia ta dulciurile si bauturile acidulate. La micul dejun mananca cereale(de preferat musli) cu lapte(1, 5% grasime),la pranz ciorbe, supe, gratar-nu prajeli, iar la cina fructe, iaurt.Cand mananci nu te grabi, mesteca incet si nu manca mai mult decat iti este suficient.Alearga minim 20 minute/zi, iar apoi abdomene; sau poti incerca tae bo, aerobic, kangoo jumps. Succes!