| Maria202527 a întrebat:

Am nevoie de un sfat sau niste instrucțiuni, eu sunt șatena cu ochii negri, forma fetei e rotundă si am pielea asa alb spre creol, intre, si ma întrebam daca ar merge sa ma vopsesc bruneta, negru normal, ar merge? Pentru ca mi-ar plăcea ca eu am parul foarte lung si cred ca ar sta bine, dar am nevoie de sfatul vostru. Ce credeți?

1 răspuns:
| Ciobanu_Stef_1979 a răspuns:

Buna Maria, iti va sta foarte bine bruneta.Si eu sunt bruneta, am parul lung si ochii albastri, dar te sfatuiesc sa nu te vopsesti deoarece iti va face rau parului.Ai spus ca ai parul lung si ar fi pacat de el pentru ca si eu am parul lung si stiu ca te chinuesti cu el.Si eu sufar cand am parul incurcat si-l piaptan si ma doare, sau cat s-a chinuit mama ta pentru al avea lung, si mami pierdea mult timp doar ca sa ma spele pe cap.Acum eu ii respect munca nu ma fac cu placa, nici cu undulatorul, iar daca vreau sa-mi fac parul cret sau ondulat il impletesc si-l pun pe bigudiuri, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l usuci cu foehnul.Deci dupa mine eu zic sa nu il vopsesti, dar asta e alegerea ta. Funda?