| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna am nevoie si eu de un sfat
De mai mult timp m-am vopsit un castaniu asa cu timpul sa mai decolorat sa mai dus si vopseaua si am hotarat sa nu ma mai vopsesc sa imi las parul meu natural desi nu stiu mi se pare asa urat a mai crescut si parul meu cu ce mai e si de la vopsea multe nuante
M-ar bate gandul sa ma vopsesc pana la urma tot o sa ma vopsesc
Voi ce culoare mi-ati recomanda?, eu am si pistruii desi nu culoarea aia urata a lor ci decolorati, m-am gandit la ceva de ex culoarea alunei thinking dar unele culori te fac sa pari mai matura... voi ce zicetibatting eyelashes

va multumesc

o seara frumoasa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... culoarea de pe ambalaj nu iti garanteaza culoarea pe care o vei obtine pe par... mai ales daca acesta a mai fost vopsit si mai ales pentru ca vopselurile din comertz sunt asa cum sunt (indiferent ca sunt de la L'oreal sau Garnier)
mergi cel mai bine la salon, nu te juca cu parul tau ca e posibil sa iti para rau. sa nu iti placa sa incerci apoi sa te decolorezi si sa il vopsesti iar... in felul acesta iti distrugi parul!
mergi la salon (acolo se folosesc vopseluri profesionale gen Matrix sau Biolage de la L'oreal sau cele de la Wella si Schwartzkopff, etc) si fa-te o culoare naturala sau orice nuanta vrei tu! efectul este garantat chiar daca te va costa mai mult decat vopsitul acasa. crede-ma se merita!

6 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Alllina roscatul nu imi place in plus se duce imediat culoarea se decoloreaza si se face super urata
brunet nu mi-ar sta bine
castaniu nu
oare la un blond dar ce blond tot asa ceva gen culoarea alunei

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

alllina roscatul nu imi place in plus se duce imediat culoarea se decoloreaza si se face super urata
brunet nu mi-ar sta bine
castaniu nu
oare la un blond dar ce blond tot asa ceva gen culoarea alunei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este frumoasa culoarea alunei dar tu ai un ten foarte deschis (persoanele cu pistrui au tenurile laptoase ) si nu stiu daca-ti va sta bine, fa-te cu ceva mai vioi, spre roscat ceva, ceva care sa-ti invioreze fizionomia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un salon si vopseste-ti parul intr-o culoare cat mai apropiata de culoarea ta naturala. In felul acesta nu se va mai vedea cand creste si nici nu se va mai decolora asa usor in urma spalarilor (vopselurile de acolo nu se compara cu cele din comert).
Sau, odata ajunsa acolo cere sfatul stilistului in cazul in care doresti o schimbarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blond auriu, ce spui, sau am vazut un blond roscat dar foarte putin roscat spre aur de 9 karate, cam tot auriu dar spre roscat nu o pot descrie in cuvinte poate gasesc ceva pe net si-ti trimit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://images.google.ro/......tp?/images
alege de aici.