| bernylory a întrebat:

BUNA! in luna august urmeaza sa botezam copilul, as vrea sa intreb cum pot sa-mi schimb culoarea parului? Pe parcursul sarcinii nu m-am vopsit deloc, culoarea parului meu natural este saten si ma vopsesc de multi ani negru[am folosit kallos, londacolor, loncolor, palette, garnier]toate nuanta de negru.ACUM parul in timpul sarcinii fiind nevopsit a crescut saten iar nuanta de negru s-a decolorat, mai este f putin negru spre varfuri]nu stiu cum sa-mi scot negrul de la varfuri, am citit undeva ca trebuie taiat parul de unde este negru si lasat cu culoarea naturala care a crescut[insa nu vreau sa-l decolorez deoarece se arde si nu pot sa-l tai pentru a scoate negrul din el pentru ca am parul pana la fund, chiar trecut de fund]si nu-l pot taia, sotul mi-a sugerat sa-l revopsesc negru pentru ca-mi sta f bine, dar i-ar placea si o schimbare pentru ca s-a plictisit de negru.AM observat ca se poarta naturalul, inainte majoritatea erau brunete, acum nici prietenele mele nu s-au mai vopsit si l-au lasat natural sa creasca, iar eu cum sunt mai deschisa la ten, m-am gandit sa-l las asa cum e pentru ca natura asa mi l-a lasat si par mult mai tanara, desi am 26 de ani cu parul negru paream mai matura[asta imi doream pe la 20 ani]dar acum satenul imi da o alura de adolescenta.EU am folosit ultima data garnier pentru ca mi-a vopsit parul fff negru si mi-a placut dar tot la marca asta de vopsea as ramane, ce culoare imi sugerati sa folosesc, ce nr la garnier? m-am gandit ca daca as da cu 2 tuburi de saten sau castaniu, ciocolatiu ceva de genu, probabil ar acoperii putinul negru care a mai ramas, eu sunt satena deschis. ce sfaturi aveti pentru mine?

4 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Iti sugerez sa iti tunzi putin varfurile si in acest mod se duce si din negrul de la varfuri. nu e nesesar sa te tunzi mult, cativa centimetri. te poti vopsi intr-o nuanta naturala, un saten, un ciocolatiu. http://www.divahair.ro/images/speciale/poze_17102007/coafuri3_diva.jpg http://www.kissnews.ro/wp-content/uploads/2007/10/paris.jpg http://www.divahair.ro/images/speciale/poze_24042007/coafuri1_diva.jpg.
eu chiar te sfatuiesc sa te tunzi. un par lung este intr-adevar frumos... dar unu deja prea mult ce trece de fund. mie nu imi mai place. este cam mult :-s :(

| Anca a răspuns:

Nu ai cum sa scoti negrul, doar prin tuns sau decolorat.
Incearca totusi o decolorare, dar iaºo treptat, nu dintrºo data! Si vopseste-te apoi nuanta ta naturala. Cand o sa iti creasca, macar nu se mai observa diferenta.

| EUSIATIT a răspuns:

! sa nu te mai faci neagra [ te imbatrineste] esti tinara ok. 2, taie parul pe portiunea care are vopseaua daca poti adica ceva,, cm apoi ia ti NUANTATOR asa se numeste acel sampon pentru vopsit costa intre 4 si 8 ron gasesti la kalos. loncolor palete alegeti culoarea pe care o vrei roscat.mahon bungurdia etc vezi tu. ceva care sa prinda parului tau saten. in nici un caz blonda ca nu printe fara sa te decolorezi si ti urez sa fii o nasica frumoasa si o mamica sanatoasa la fel si bEBE cind vine pe lume te pup

| AidaAmaranta a răspuns:

Buna!
Daca vrei, iti poti vopsi parul in negru, asta doar daca vrei tu!
Dar poti si sa ti-l vopsesti in alta culore, de ex: blond nisipiu.Asa am si eu ( am par natural) imi sta foarte binehappy si crede-ma am tenul ff alb, chiar daca stau la soarestraight face nu primesc nici un rezultat, nu ma bronzez de loc.doar ma fac rosie.
Bafta la TOATE! happy