| albinuta2 a întrebat:

Acum 2 saptamani m-am decis sa ma vopsesc din nou deoarece crescuse si se vedea urat, eram culoarea saten cu nuante de roscat am cuparat o vopsea de la Garnier fara amoniac nuanta blond inchis, dupa ce m-am vopsit am observat ca nu a prins culoarea adica nu era nicio diferenta se vedea unde era parul crescut si culoarea de dinainte era identica, nu stiu de ce nu a prin deloc, acum vreau sa ma vopsesc din nou insa nu stiu ce culoare sa iau sa prinda vreau sa prinda un blond inchis dar ma gandesc sa iau o culoare mai deschisa sa prinda cum vreau! Imi puteti spune ce nuanta sa-mi iau sa prinda blond inchis, sa imi iau cu sau fara amoniac. si de ce nu a prins de prima data?

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Ar fi mai multe variante. Te-ai dat cumva cu ceva balsam, otet sau alte lucruri pentru luciul parului? In momentul in care te vopsesti parul trebuie sa iti fie murdar, altfel nu prinde vopseaua. Sau poate ca vopseaua nu a fost buna. Stiu ca si mama a cumparat o vopsea destul de scumpa pentru a fi buna si nu a prins culoarea. Te sfatuiesc ca atunci cand te vopsesti sa tii cont de ceea ce ti-am spus. 1- parul sa fie murdar
2-sa nu te dai cu ceva balsam, sau orice altceva inainte.
Si inca ceva. Cumpara-ti vopsea fara amoniac pentru ca e foarte buna, in plus nu iti afecteaza vederea. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita?

| albinuta2 explică (pentru 123lalala):

Am citit ca daca esti la mestruatie nu iti prinde este adevarat?

| 123lalala a răspuns (pentru albinuta2):

Si asta poate fi...desi o cunostinta de-a mea s-a vopsit cand a fost la menstruatie si totusi i-a prins culoarea. Depinde.