| angeleeyes94 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru! Vreau sa slabesc rapid aprox 10 kg. Cunoasteti vreo dieta sau pastile de slabit (foarte bune) care sa ma ajute sa dau jos kg acumulate? *Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| AlexisAlexx a răspuns:

Uite aici un site foarte bun cu toate informatiile http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/diete_rapide/cum_sa_slabesti_rapid Sper sa-ti fie de folos! FUNDA?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fa sport...pastilele te slabesc pentru moment

| Tzukushi a răspuns:

Rapid nu. alege o cura stabila pe un termen lung, risti sa te imbolnavesti

| PsychologistT a răspuns:

Nu apela la pastile, pentru ca nu sunt deloc bune.
Mai bine fa sport si mananca adecvat.
Incearca sa te abtii de la dulciuri, paine, si nu mai manca dupa ora 6.

| brandsfashion a răspuns:

Slabitul rapid este cel mai rau dintre toate. Ca sa fie de durata trebuie sa slabesti sanatos, in timp! Iti recomand cartea "3S – SANATOASA, SUPLA, SATULA", insotita de un DVD cu programe de antrenament a lui Carmen Bruma, eu o admir foarte mult si cred ca reprezinta solutia salvatoare -> http://bit.ly/1eG6YSh

| Kinezuul a răspuns:

Sportul miscarea, dieta sanatoasa (salate, fructe), un progam de odihna fix te vor ajuta sa iti echilibrezi organisumul sau mai poti incerca un nutritionist. O seara placuta

| corinutz07 a răspuns:

Cel mai bine e sa excluzi cit mai multe grasimi din alimentatie si sa beai multa, da multa apa. Poti sa dormi intr-un loc rece, deoarece corpul incercind sa se incalzeasca arde calorii.O alta dieta care a ajutat-o pe o prietena este sa mininci timp de 7 zile numai hrisca sau orez fara nimic(nici zahar sau sare), si vei slabi 5 kg.Deasemenea mai exista o dieta cu apa. Dimineata pe nemincate bea doua pahare de apa rece, dar nu uita ca trebuie sa te alimentezi cit mai sanatos. Uite aici niste sfaturi http://www.youtube.com/watch?v=Sh6H8plBjOU.Multumesc mult pentru funda. Sper sa te ajute.

| SLideLO a răspuns:

Uite,eu urmaresc pagina asta si am slABIT DATORITA SFATURILOR de aici :https://www.facebook.com/profile.php?id=234543670085007&ref=ts&fref=ts

| Irina89 a răspuns:

Buna! Sa stii ca produse de slabit minune nu exista. Nici pastile, nici diete. Minunea o faci cu mana si cu mintea ta. Trebuie sa mananci sanatos si sa faci sport. Si eu am apelat in prima faza la ce era mai usor. pastile si ceaiuri, dar pe urma am pus aproape dublu la loc. Am inceput sa fac sport si ma simt mult mai bine, schimbarea e din interior, de la circulatie. la sistem digestiv, nu mai am migrene. eu merg la Joy Speed Fitness si fac sedintele de electrostimulare musculara, cele de 20 minute. Uite, citeste despre ei aici http://www.joyspeedfitness.ro/

| Isabellaaa a răspuns:

Buna eu am 70 de kg acuma si pana in vara vreau sa ajung la 53 greutatea mea normala. am incercat fel si fel de diete dar degeaba sunt pofticioasa si nu a puteam abtine laughing dar de miercuri acuma incep sala fitness.si mergand cate 2 ore dimineata 2 seara 5 zile pe saptamana in cateva luni sigur slabesc plus renunt din start la ..Pasta,orez,pizza,coca cola, dulciuri facand sport automat iti vine vointa aia si te vezi abtine de la mancarea care ingrasa e greu dar nu imposibil.Pastile nu iti recomand sa ei sunt periculoase pentru sanatate nu te increde in forumuri ca ar da rezultate sunt doar pentru reclama.Cel mai bine slabesti prin sport si sa mananci sanatos si in cateva luni vei ajunge la greutatea dorita. Succes happy

| Eucupersoanamea a răspuns:

Buna,si eu incerc sa slabesc,am fost la un medic care mi-a recomandat in primul rand sa fac miscare,sa renunt la sare,carne,peste,lactate, si alte alimente care provoaca cresteri in organism,trebuie sa ai mese regulate,mancarea cat mai fiarta si simpla,fara amestecuri de gatit-crud,cald-rece,ca sa se digere,dimineata poti sa bei o cana de ceai sau cafea,desi se zice ca micul-de-jun e cea mai importanta masa a zile un om sanatos nu are nevoie de el,mai ales in sezonul cald,la pranz incera mancaruri lichidiene, poti inainte sau in timpul mesei sa consumi ghimbir, care se gaseste, de regula, la raionul de legume de la hypermarketuri. Poti sa te folosesti de programul 8 min ABS de pe YouTube, au exerciti pentru intarirea musculaturi abdominale, fesiere, etc.

| AnetaOlivia a răspuns:

Sportul cred ca e cea mai buna modalitate! Succes :*!