| Monica_Popa_1994 a întrebat:

Am nevoie urgent de câteva păreri! E foarte important.
În cazul în care am turnat o jumătate de ceşcuță de cafea cu oțet de mere pe păr şi nu l-am lăsat nici măcar un minut să acționeze şi am clătit din belşug cu apă + l-am spălat după şi cu şampon... Există posibilitatea să îmi ardă părul?
Dar în cazul în care prin absurd nu l-am clătit foarte bine, există vreo şansă să îl deterioreze?

7 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu se va intampla absolut nimic.

| Monica_Popa_1994 explică (pentru JustDeedee):

Îți mulțumesc! Poate pare foarte stupidă întrebarea mea, dar dupa ce te arzi o dată, suflii şi în iaurt.
Am avut o experiență neplăcută la a doua decolorare, după ce nu s-a clătit bine părul.
Am devenit paranoică şi m-am panicat pentru că părerile sunt împărțite pe site-uri în legătura cu oțetul...
Seară plăcută! ^^

| JustDeedee a răspuns (pentru Monica_Popa_1994):

Stai linistita, nu ai de ce sa te panichezi!
Oricum in caz de orice poti folosi balsam de par care o sa ti-l faca mai fin si matasos.
O seara placuta si tie! ^^

| ALGator a răspuns:

Chiar dacă nu e problema, trebuia diluat, de exemplu 1:10. Nu e bine să dai pe tine cu substanțe concentrate.
Dar părul e oricum țesut mort și crește nou tot timpul.

| Distroionf90 a răspuns:

Cafeaua curata si intareste parul deci daca a ramas putin nu cred ca e o problema

| Monica_Popa_1994 explică (pentru Distroionf90):

Ai înțeles greşit... Mă refeream că m-am dat cu jumatate de ceaşcă cu oțet.