| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:Cum pot sa arat mai bine la scola? Adica cand plec spre scoala arat super ok iar, dupa vreo doua ore parul mi se deformeaza, creionul cu care m-am dat pe ochi mi se sterge iar eu ma dau pe fata cu doua feluri de creme:una pentru. disparitia petelor de pe fata si stralucirea fetei iar una pentru. parfumarea fetei(crema de cocos) ele raman fixate pe fata si nu se duc dar nu asta e problema. Ce sa fac sa nu mi se mai deformeze parul iar creionul de ochi sa nu dispara? Sunt o fata frumoasa dar vreau sa arat cat mai bine! Va rog ajutati-ma dati-mi niste sfaturi! Pt cele mai buna raspunsuri dau funda+folositor sau inteligant.

pss:nu de alta da am gajau(prieten)rolling on the floor ce tare-i cuvantul

Bun acum serios ajutati-ma! Va rog!

6 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Pentru creionul de ochi care dispare iti recomand un creion de ochi mai bun (revlon este o firma buna) iar ca o mica smecherie aplica p linia genelor de jos putin fard negru, asta opreste creionul sa se scurga si il face sa dureze mai mult timp. Iar pentru fata nu inteleg rostul cremei pentru parfumare. Pe timpul zilei ai nevoie doar de o crema hidradant sau matifianta (depinde de tipul tenului) si cu factor de protectie 15 (este foarte important chiar daca putine fete cred asta )crema pentru imperfectiuni pastreazo pentru dupa demachiere sau seara.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Incearca sa folosesti produse de o calitate mai buna. In mod obisnuit machiajul ar trebui sa reziste toata ziua. Poti sa iti intrebi colegele ce produse de make up folosesc. happy

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Pai...in par date cu fixativ sau spuna strong...
Depinde si de cati ani aiwinking
Daca esti mai micuta nu ar trebui sa te dai de acum cu farduri pentru ca mai tarziu o sa arti urat si o sa ti se increteasca pielea etc...

| Alexandrina95 a răspuns:

Esti frumoasa asa cum estiwinking nu-ti trebuie o frumusete artificiala

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Pai... poti sa te inbraci la moda sa-ti arajezi parul da nu purta aceleas haine de doua ori pe zi.sa te ingrijesti sa ai grija de tenul tau

| Georgykkk a răspuns:

Gaby,nu stiu ce sa spun si eu mi s-a intamplatr sh me ca parul sh l-am dat ca Fixativ, da' nu stiu daca merge la tine incearca! Iar creionul...straight face Please funditabig grin