| Emily990 a întrebat:

Sapunul cu sulf ajuta la disparitia petelor de la cosuri?

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Săpunul cu sulf e bun pentru tenul gras şi acnee, dar reduce cam 30-40% din pete. Ai putea încerca o cremă pentru albire cu extract de licviriţie (farmacie, 10-12 lei)

| acinorev a răspuns:

Iti recomand cu caldura crema Ivyss. Nu prea cred ca sapunul acela e prea folositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiam eu te ajuta sa scapi de cosuri, nu stiu daca e bun impotriva petelor.

| Balea_Alina_1996 a răspuns:

Da, dar daca ai pielea foarte sensibila te iriti. Du-te la dermatolog!

| Shadowluc a răspuns:

Nu ti-as recomanda, deoarece un sapun obisnuit poate cauza uscarea si iritarea pielii. Pentru cosuri ti-as recomandat ceva natural de la farmaciile "bio" este o crema pe baza de argila si argila face minuni. Te dai cu ea ora 2 pe zi timp de o saptamana si iti garantez ca nu o sa mai ai cosuri

| ninacziriak a răspuns:

Daca acneea a trecut poți folosi pentru recuperarea pielii: crema și masca antiacnee și cicatrici de la tiande. sunt extraordinare, ajută excelent în perioada post acnee. le găsesti aici: http://www.fitocosmetice-tiande.ro/38-seria-anti-acnee-master-herb