| RalucaScumpika a întrebat:

Buna am o intrebare cum pot sa imi deschid la culoare parul? fara sa folosesc decolorant? stiu ca era ceva dar nu mai tin minte cum se numea :d daca stiti imi puteti spune si cum se foloseste... cat se lasa etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poate ajuta ceaiul de muşeţel.
Te pup!

| RalucaScumpika explică (pentru anonim_4396):

Si cat trebuie sa stau cu el in cap?:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru RalucaScumpika):

Bună!
După aplicarea ceaiului de muşeţel nu mai foloseşti apa, ci laşi muşeţelul să acţioneze peste zi.
Te pup!

| RalucaScumpika explică (pentru anonim_4396):

Ok multumesc mult:*:*:*

10 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Ştiu că pentru închiderea culorii părului se foloseşte ceaiul de frunze de nuc, iar pentru deschidere cel de muşeţel.
O zi bună!

| Oana92 a răspuns:

Din inchis nu il poti face deschis fara decolorare(sau vopsea profesionala). Samponul colorant nu va avea niciun efect. Este bun de ceva doar daca ai parul deschis la culoare si vrei sa il inchizi sau sa ii dai o alta nuanta.

| RalucaScumpika explică (pentru Oana92):

Sunt blonda si vreau sa ii dau o nuanta mai deschisa...

Răspuns utilizator avertizat
| LetsHaveFun a răspuns:

Urineaza cu capul in jos.

| CristinnéAndreeaBrl a răspuns:

Buna. eu acum un an jumatate m-am hotarat sa ajung la blond dar fara sa fac decapaj. nu ma vopsisem niciodata. am inceput sa bag cea mai deschisa vopsea blonda din comert. imi iesea din ce in ce mai deschis pana am ajuns la blond [cel care il scoteam din decolorare] si acum ma fac cu nuantator de la kallos sau de la londcolor care imi face blondul spre grii. mult succes!

| TatianaClara a răspuns:

Stai la soare