| Mihaela_Delia_1990 a întrebat:

eu vreau sa folosesc decolorant pentru a-mi face suvite. Eu am parul aproape blond, sa zicem castaniu deschis. sa folosesc pudra decolorant sau vopsea fara amoniac? p.s. cum se foloseste decolorantul?

Răspuns Câştigător
| voineapaula a răspuns:

Daca doresti sa decolorezi parul ai grija ce decolorant folosesti, multe ard parul. Te-as sfatui sa folosesti COLOR OFFde la ESTEL PROFESIONAL este un produs rus care decoloreaza parul fara sa il arda deloc. Această operațiune nu trebuie să fie făcută acasă sub nici o formă, pentru că vă garantez că nu va ieși cum doriți. Unul dintre motive este acela că nu vedeți cum și cât se deschide culoarea la spate, iar decoloratul trebuie început de la ceafă, mergând spre creștet în șuvițe subțiri, lăsând la sfârșit rădăcina (care se deschide întotdeauna mai repede).
Funda?

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pudra decoloranta, vopseaua fara amoniac nu decoloreaza.