| Izicsi a întrebat:

Am o intrebare. La Avon este vanzare, adica as vrea sa devin reprezentant dar nu stiu, am o presimtire ca nu prea sunt clienti. Plz ajutati-ma! happy

Răspuns Câştigător
| deewskk a răspuns:

Eu sunt reprezentatnt avon si ai nevoie de clienti, e clientela daca stii sa tio faci

| Izicsi explică (pentru deewskk):

Dar e vanzare sau degeaba ma fac reprezentant? big grin

| deewskk a răspuns (pentru Izicsi):

Tiam sps, trebuie sa si unde sa faci rost de ea..la fetele care au bani, la cele care se macheaza mult, etc...

3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Clientii ii gasesti in locul unde iti desfasori activitatea: la scoala sau la servici, la sala de sport daca faci sport, in bloc, printre rude. Ma gandesc ca nu ai de gand sa umbli din usa in usa cu brosura in mana. Problema e ca la Avon nu castigi mult. Daca pui comanda de minim 120 de roni castigi doar 15%. Mult mai usor si mai repede castigi cu Oriflame. Comanda minima e de 50 de roni si castigul e de 23%.