| AntoSweet a întrebat:

Am o intrebare legata de parul meu, de fapt mai multe, si mi-as dori sa ma ajutati..Parul meu este foarte voluminos, si chiar nu glumesc cand spun asta, si de lungime mediu, si este cam aspru si despicat la varfuri, dar maine merg la coafor sa ma tund (sa imi tai varfurile despicate).Pe langa acestea, are putin natural in el, si sta cand ondulat, cand cret. Nu stiu ce sa mai fac cu el, as vrea sa stea mai drept si mai lipit de cap, iar acest efect nu il pot obtine decat cu placa, si am una, dar il cam ard si se vede urat ars la varfuri.Ce as putea sa folosesc, sau ce imi trebuie pentru a-l face sa stea mai drept si sa fie mai moale pentru ca e aspru? Ce sampon/balsam/masca sa folosesc +link-uri si poze va rog! DAU FUNDA! ♥

Răspuns Câştigător
| aspicz27 a răspuns:

Am aceeasi problema ca tine. Eu nu folosesc nimic special si nu trebuie sa cumperi nimic de la farmacie sau de pe internet. Mai bine ceva natural ca se exemplu galbenus de ou amestecat pe care il ti pe cap timp de 30 de minute

2 răspunsuri:
| Diana_Diia_1990 a răspuns:

Ca sa il am mai moale eu folosesc ulei de masline. Amestec putin ulei de masline cu sampon, apoi masez usor pe cap, las cateva minute, si apoi clatesc cu multa apa.

| Vivixoana a răspuns:

Despre balsamuri\samponuri\masti nu stiu ce sa spun, dar eu il faceam drept asa: il spalam apoi il pieptanam bine(sa fie ud 70% cand il pieptini), si seara(eu atunci il spal) imi puneam un hanorac și gluga in cap, dar inainte sa ma culc trebuia sa fie ud 40% si sa mai fie drept. Bineinteles asa parul se usuca mai greu, dar dupa o vreme, dupa ce ai facut asta de mai mult timp o sa ramana drept si o sa il usuci liber. Sper ca ti-am foas de ajutor