| Capsunicaa02 a întrebat:

Am o intrebare. ( pentru fete ). Parul meu imi sta foarte nasool. Este despicat la varfuri si mereu zici ca e nespalat. Ce as putea sa fac? :/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai parul foarte lung, sau nu ti l-ai tuns de mult timp, raspunsul este simplu : taie-l putin de la varf, nu mai mult de 1 cm, si se va regenera in catva timp. Aspectul sau 'nespalat' poate fi si din cauza ca il tii mereu lasat pe spate, deci incearca din cand in cand sa-l mai prinzi si intr-o clama, sau puf de par(varianta unei clame sau glamour e mai buna). Apoi, iti spun un secret : cand te speli pe par(incearca sa te speli nu mai mult de 2 ori pe saptamana, o singura data ar fi ideal), pune-ti pe o farfurioara, langa cada, cateva bucati de castravete (de gradina, de sera nu conteaza). Apoi dupa ce te-ai spalat cu sampon, balsam (obligatoriu) si eventual masca de par, aplica acele felii de-a lungul firelor de par, de pe radacina. Asa va arata mai stralucitor, va da un aspect curat. Si, ca o ultima idee, incearca un nou look : par scurt, lung sau mediu, oricum, mereu ai nevoie de o schimbare! :*

4 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Pe langa masti cu ulei de masline si ou pentru regenerare, poate e bine sa mergi la endocrine. E si o cauza interna cand e vorba de par care se ingrasa repede. Cel mai des e hormonala.

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Tunde l la varfuri

| d4ea a răspuns:

Urmeaza un tratament cu ceaiuri si incearca sa-l lasi mai nespalat.sa te speli odata pe saptamana.o sa arate putin mai neingrijit dar ti-l educi tuhappy

| Capsunicaa02 explică:

Mersii mult ( la toate ). daca aveti nevoie de un sfat sau ceva apelati la mine. " raman datoare laughing) " :*