| anonim_4396 a întrebat:

Ce masca de par sa folosesc pentru a nu mai avea parul despicat la varfuri?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Lasa saloanele bleah alea nu fac decat sati ia banii o spun din proprie experienta...masca de par de la Kallos...au cele mai bune produse pentru par:X:X

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Inainte de masca, te duci la un consult dermatologic, pentru ca fiecare avem alte caracteristici biochimice, si nu se poate potrivi ce iti putem recomanda noi - ok?! Evita alimentele nesamatoase, prajeli, noxe stress, etc... Sanatate!

| jani a răspuns:

Daca afli si de o reteta pentru caderea parului sa-mi lasi un mesaj te tog!

| white_2190 a răspuns:

Taie-le! ...masca de la kallos nu este pentru toate scalpurile! difera de la om la om...sau cel mai bine un control dermatologic e cel mai sigur! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti tunzi varfurile despicate...masca doar previne inspicarea parului, nu si trateaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei virfurile parului se mai taie, tocmai ca sa previna inspicarea. Dar mai poate fi vorba si alimentatie, sau de o problema de sanatate si in cazul asta medicul iti poate da cel mai buns sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am avut si eu o problema asa de genu asta. Am urmat o reteta cu un galbenus de ou si 7 linguri d smantana.si acum totul e ok. Urmati-l timp de o luna inainte de a va face baie lasati sa actioneze jumatate de ora apoi clatiti din abundenta.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce ii prieste parului tau.iti propun masti naturalebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 linguri ulei de masline, 2 ulei de ricin, 2 smantana. 20 min inainte de spalare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masca care e scrisa cu un galbenus de ou si 7 linguri de smintina trebuie apliacat pe toata lungimea parului de la ragacina sau numai la virfuri?/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un galbenus 2 linguri de ulei de masline si 1 lingura de miere. O amesteci bine si o intinzi pe firul de par de la jumate in jos, cat sta mai mult e mai bine.