| maria912013 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la extensiile clip-on.Am parul rar(foarte rar), blond si destul de lung, ajunge aprox la jumatatea spatelui.As dori sa incerc extensiile clip-on, pentru ca de cele cu cheratina, silicon sau microring imi spune toata lumea sa fug daca vreau sa nu ajung cheala de tot, pentru ca afecteaza parul natural.Si-asa ma sperie destul de mult acest gand, avand deja probleme cu desimea parului.Va rog sa imi spuneti, daca am parul rar, nu se vad extensiile Clip-on? Nu se vad acele capse... Vreau neaparat parul mai des. Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| aligru a răspuns:

Nu cred ca e o problema!
E bine ca te ai documentat inainte totusi, e adevarat, celelalte tipuri de extensii dauneaza parului!
Extensiile clip on se pun la baza radacinii, si nu esti nevoita sa le folosesti pe toate.acum depinde cum alegi, te sfatuiesc sa ti iei full head! asta insemnand partea de jos cu 4 clipsuri, 3 clipsuri, lateralele 2 cu cate 2 clipsuri, si 4 cu cate un clips pentru surplus.

Nu poti sa te convingi pana nu ti cumperi!
Eu cred ca o sa aiba un efect frumos! Mai ales daca ti iei de calitate!