| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Sti vreo masca facuta acasa sau vreun remediu care sa functioneze cu adevarat impotriva caderii parului? Imi cade FOARTE MULT par si mai ales cand fac baie imi raman fire lungi(cred ca din radacina). Probleme medicale nu am. Mananc de toate.Acum iau niste multivitamine.Folosesc sampon Anticadere Tratament de la Gerovital impreuna cu serul Anticadere dar nu vad nici un efect. Ce as putea face? Nu folosesc feon, placa sau altceva si nu m-am vopsit de un an. Am vazut ca mi s-a cam rarit parul si trebuie sa iau totusi masuri.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Barbaraaa a răspuns:

Buna :*
Daca ai probleme cu caderea parului, poti alege o masca pentru par cu ulei de ricin, pentru care ai nevoie de o lingurita de miere, o lingurita de ulei de ricin, suc de ceapa, un galbenus de ou si cateva linguri de sampon. Amesteca toate ingredientele intr-un castron si incalzeste putin masca inainte sa o aplici pe par. Maseaza-ti usor scalpul si infasoara-ti parul intr-un prosop pe care il pastrezi timp de cateva ore, dupa care curat-o bine.
[poti incerca si fara ceapa ]

5 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Masca homemade regeneranta cu iaurt
Aceasta masca homemade regenereaza firele de par degradate si previne caderea parului. Mod de preparare: fiind o masca usoara care nu incarca parul, se obtine amestecand doua linguri de iaurt gras cu o lingura de miere, peste care se adauga 30 de picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine pana se obtine un continut omogen si se aplica pe parul uscat. Se lasa sa actioneze 30 de minute, apoi se clateste parul cu sampon si balsam. Masca poate fi utilizata o data pe saptamana.
Sper ca te-am ajutat si dupa mine un timp mai lung sa nu mai folosesti placa, feon sau sa te vopsesti.

| oanaro a răspuns:

Buna! Iti recomand cu incredere aceasta crema-tratament din ingrediente naturale:
http://olx.ro/......27NVx.html

| Dexaa a răspuns:

Buna, Alexandra! Totusi, poate produsele pe care le folosesti sunt prea puternice, sau n-au reusit sa-si faca efectul datorita faptului ca de curand ai inceput sa le utilizezi. Eu stiam ca ceiaul de urzica(respectiv radacina) si ceaiul de frunza de nuc sunt foarte bune impotriva caderii parului. Btw incearca sa mananci cat mai sanatos si bea multa apa! Bafta!

| Ely3434 a răspuns:

Http://www.kudika.ro/articol/frumusete/22038/parul-degradat-solutii.html acolo sunt niste tratamente, chiar daca nu ai folosit placa, tratamentele acelea sunt foarte buna ( le-a incercat o matusa) tot eu i-am dat site-ul :) Iti doresc numai bine :* Macar citeste..chiar daca ai dat fundita altcuiva :>