| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:sunt apreciate fetele inalte? Sincer,sunt cam inalta pentru virsta mea,si citeodata ma simt complexata(chiar daca in multe cazuri ma simt mindra din aceasta cauza). Cind sunt mai inalta ca baietii, ma simt oribil..Am nevoie de mai multe pareri, va rog! Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Diana_Didona_1975 a răspuns:

Chiar conteaza atat de mult parerea tuturor?
Unii ironizeaza fetele inalte, dar sunt de fapt complexati sau invidiosi.
Nu trebuie sa te uiti prea mult in gura altora...
Oricum, fetele inalte arata totdeauna mai bine decit cele scunde. Si hainele stau mai bine pe ele, de aceea au ajuns sa fie preferate ca manechine.
Iar daca unii baieti sunt mai scunzi, de ce sa te simti tu oribil? E doar problema lor. Tu arati bine si te sfatuiesc sa-ti alegi un prieten inalt. Intr-adevar, e caraghios un cuplu gen Monica si Iri, dar nu vad de ce sa ajungi intr-o astfel de situatie?
Eu sunt destul de inalta si totdeauna am purtat si tocuri de 12 cm. Asa, ca sa se oftice altiii.

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Depinde de persoana, dar iti spun ca majoritatea baietilor vor prietene mult mai scunde ca ei, motivul? superioritate genetica, rusine fata de prieteni, chiar gandul ca nu ar putea-o satisface pentru ca inaltimea e proportionala cu marimea...Asta este parerea mea, nu vreau sa generalizez. Mie-mi plac fetele inalte, sunt mai dotate genetic, dar dupa cum iti spuneam, eu sunt genul de persoana care ar vrea o prietena mai scunda ca mine.

| dragodana a răspuns:

Salut! Si eu sunt inalta.1, 83.Si port tocuri cateodata.Toti se uita dupa mine si comenteaza invidios.Atunci ma bucur ca sunt inalta.Nu ma bucur cand nu-mi gasesc partener pe masura. Iubitul meu are aceeasi inaltime cu mine, deci adio tocuri.
Concluzie:fetele inalte vor fi mereu mai cool decat cele scunde.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Deci ma aceeasi problema k tine am 15 ani si sunt cea mai inalta din clasa 1, 76 si cei drept slaba 51kg multe fete ma invidiaza deoarece am corp de model dar ma simt prost cu baietii de obicei alg pe cineva mai inalt
P.S.:Urasc ca nu prea am ocazia sa port tocuri decat in poze crying

| emyy31 a răspuns:

Pai de obicei caracterul conteaza cel mai mult.si da fetele inalte sunt apreciate.si nu trebuie sa te simti rau ca esti mai inalta nu toti suntem la fel.gandestete ca o fata mai mica de statura siar dori sa fie inalta.ar trebui sa fii mandra ca esti bine dezvoltata

| Anelym a răspuns:

Sunt foarte apreciate fetele inalte..eu am 1.59 laughing si nu ma vede nimeni mai bine asa ca tine iesi in evidentawinking bucura-te de corpul tau si niciodata sa nu te complexezi, pentru ca nimeni nu este perfect.Eu una, sa fii inalt o iau ca pe o calitate asa ca pune.te in valoare cu ce ai mai bun :*