| Adde_8570 a întrebat:

am o intrebare! sunt satena spre roscat.am ochii caprui.si mai deschisa la ten.cu fond de ten putin mai inchisa! cu ce culori m-as putea machia ca sa ma prinda bine? funda!happy

5 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Noante de albastru si maro...asa sunt si eu:X

| FollowTheLight a răspuns:

De obicei, fetelor cu ochii caprui le sta bine cu albastru.Dar, daca tu ai parul saten spre roscat, sfatul meu, incearca cu mov. Posibil sa iti sta foarte bine.Albul mareste ochii iar negrul ofera o privire patrunzatoare. Experimenteaza, ai sa fii uimita!winking

| PetreConstanta a răspuns:

Nu mai da cu fond de ten ai sa arati ca mamaie peste cativa ani

| angy_2105 a răspuns:

Cu un albastru, nu prea inchis si luciu pe buze... sau pur si simplu tus negru+luciu(bej)

| Abcdetc a răspuns:

Poti incerca pe doua portiuni. Un alb cu albastru, sau verde cu roz electrizat, sau un albastru cu alb. Nu trebuie sa ai pleoapele prea incarcate. Daca te dai cu tus, nu este necesar sa te dai si cu rimel, dar rimelul trebuie folosit cand ai pleoapele fardate, deoarece iti scoate privirea in evidenta. happy