| Teodorikka a întrebat:

Am si eu o intrebare? Am 14 ani si vreau sa ma vopsesc blonda cu suvite negre...Asi vrea o parere daca mi-ar sta bine big grin Sunt satena, cu ochii caprui, am pielea de culoare putin deschisa...Nu stiu daca mi-ar sta bine si vreau si parerea altor persoane.Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Ti-ar sta bine super tare. big grin

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Poti sa te vopsesti, dar contrastul nu e prea reusit [blond-negru] e ca si cum ai spune [alb-negru]. Sunt foarte putine persoanele pe care le prinde genul asta de "curcubeu", sa zic asa. Te poti vopsi, la salon, normal. Doar ca iti spun sincer ca vei regreta foarte mult asta. Parul isi va pierde din stralucire si iti vei dori sa nu-l fi vopsit. Trec prin aceeasi experienta, de asta iti si spun ca ai sa regreti. Acum as da orice sa am din nou parul pe care il aveam, bogat si nevopsit.
Plus ca numai la salon vei obtine ce vrei si ca sa nu arate urat, o data la 2 luni, maxim 3 va trebui sa te duci din nou pentru retus si nu vei iesi tocmai ieftin. Succes oricum!

| Mitsuri10 a răspuns:

Eu zic ca da.Ti-ar sta bine.Dar intrebarea este:Chiar ai nevoie? Chiar vrei? Sper ca te-am ajutatwinking.

| pcris a răspuns:

Parerea mea este sa lasi deocamdata Vopseaua. Ai timp la... 50 de ani! happy

| Dollicious a răspuns:

Eu cred ca ti-ar sta bine, iar blondul cu suvite negre, arata super!
Insa ti-as recomanda sa nu te vopsesti de pe acum, iti faci doar rau parului! Eventual niste suvite cu decolorant, sau cu ceva vopsea temporara, sau ce mai e pe-acolo!

| oanard174 a răspuns:

Eu m-am vopsit prima data la 14 ani chiar asa, acum imi pare rau pentru ca am realizat ca nu-mi trebuia mie vopsit de par la 14 ani, nici acum nu ma mai vopsesc pentru ca este mai frumoasa culoarea mea naturala decat orice alta culoare m-as vopsi.cat despre culoarea blonda cu suvite negre nu stiu exact cat de bine ti-ar sta pentru ca nu prea am vazut tipe cu parul blond si suvite negre.