| 232aaliba a întrebat:

Am o mare problema! Am multe puncte negre si coșuri unele sunt mici și multe iar altele mari. Uneori îmi ies pe obraji și pe frunte am cele mai multe! Puncte negre am pe nas pe frunte și puțin pe obraji. sad Vreau sa scap de ele urgent! Va rog ajutati-ma!! :'(
Mulțumesc mult de tot! :*

2 răspunsuri:
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Cred ca ai acnee. Pentru asta demachiaza-te cu demachiant elmiplant, sau foloseste spuma ras MACH 3. Si baie in aburi e o idee. Freaca-te cu malai, seara cand faci baie la cap sau gel exfoliant.

| Anndreeacatalinna a răspuns:

Scumpete, de cosuri nu poti scapa in totalitate. Ele iti vor aparea pentru ca este perioada pubertatii. Eu te sfatuiesc sa nu le storci.astfel iti vor ramane semne. Vorbeste cu parintii tai si daca chiar este o problema grava du.te la un dermatolog!
Pentru problema cu punctele negre, eu folosesc sapunul ''dove''. Este foarte bun si sunt foarte multumita de el. Te va scapa in timp, nu imediat, de ele si iti va face si pielea fina. happy