| Puiutz a întrebat:

Ceau big grin.
mi-am cumparat niste papuci albi...si acum talpa unde mi`e piciorul s`a murdarit si de la praf si na...am incercat sa-i curat. Dar nu prea vine jos :-l.
Cum as putea sa-i curat mai bine? thinking
Stiti ceva folositor?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Salut. Cu toata bunavointa am 2 nedumeriri, ca nu te-ai exprimat suficient de clar... Nu reusesti sa ii cureti in interior (unde iti sta piciorul) sau pe exterior (pe unde se vede dinafara)?!
Si-apoi: din ce material sunt facuti, ca sa stim si noi ce iti recomandam.
De ex, am avut niste papuci super, cu panza si buretel pe talpa interioara. Singurul mod in care puteam sa ii curat era cu sapun si periuta de unghii. Daca erau din plastic poate as fi optat pentru alta varianta de genul: burete abraziv+ detergent pasta (cif sau axion).

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mașina de spălat cu ei, îi poți pune într-o față de pernă care aceasta ulterior să fie închisă.
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Incearca cu putin Vanish. Pune cu un buretel imbibat cu putina apa si Vanish si fraca sa faca spuma. Lasa cateva minute spuma pe ei si apoi clateste.