| 10011993 a întrebat:

am o perioada destul de mare de cand folosesc placa de indreptat parul, insa sunt nemultumita de faptul ca parul indreptat cu placa( la 200 de grade pentru ca altfel imi ard parul) nu rezista mai mult de 3 orecrying ce ar trebui sa fac sa ramana drept mai mult timp?
PS: am parul des, negru si aspru!sad
FUNDA! L*

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Mai mult ca sigur placa nu e buna.eu am de la Remington, imi fac parul la 180 de grade si tine chiar si peste noapte.ma mai trezesc cu cate 1 fir doua zburlite dar in rest tot parul e drept! foloseste serul pentru protectie impotriva caldurii de la syos(inainte de indreptat) si crema de par de la kallos. cea cu lapte sau placenta, nu mai retin. e cea mai buna masca posibila.si apropo, regleaza si tu placa la mai putine grade daca nu vrei sa ramai cheala! baftahappy!

3 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Ar trebui sa renunti la placa pentru o perioada, deoarece este foarte posibil ca parul tau sa fie atat de aspru si din cauza faptului ca este foarte degradat. Iti recomand sa iti tunzi varfurile, sa iti ajuti parul cu una dintre mastile prezentate aici http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului si sa inveti sa iti indrepti parul fara sa folosesti placa: http://www.divahair.ro/......ara_placa. Spor sa ai!

| 10011993 explică:

Fetelor, parul meu nu e degradat, il tund regulat...etc! deci nu stiu. dar la faza cu placa aveti dreptate, nu e de cea mai buna calitate, insa e din ceramica!big grin... o sa incerc produsele pe care mi le-ati recomandat voi in timpul indreptarii!big grin:*

| HaHa_8983 a răspuns:

Buna.
Poate nu e buna placa.Sau nu stiu ce sa zic.Totusi 200 de grade e o temperatura mare si ar trebui sa reziste mai mult timp drept.straight face.
Eu am parul saten si il indrept mereu la 170 de grade.Am placa de la Remington si sta indreptat destul de mult timp.