| TsSoFoOLiTa a întrebat:

Am o prietena care nu poate scapa de acnee. A folosit Skinoren, Brevozil, Zynerit, a luat si vitamine (A si E) pentru piele si Azitrox(antibiotic). Puteti sa imi dati niste sfaturi, ce ar mai putea incerca... Funda. love struck

7 răspunsuri:
| TheYonutz19 a răspuns:

Noi nu suntem in masura sa iti zicem ce sa foloseasca pentru ca nu suntem doctorii, cel mai bine se duce la medicul de familie pentru ca el este in masura sa iti dea o recomandare, un sfat...

| TsSoFoOLiTa explică (pentru TheYonutz19):

A fost la doctor. Si i-a dat vitaminele si azitroxul. Dar nu au functionat.

| Anda1197 a răspuns:

Bine uite: stiu ca e o metopda putin ciudata, dar functioneaza. in fiecare dimineata, cand se duce la baie sa-si ia o bucata de vata cu ea, si sa o umezeasca cu urina apoi s se tamponeze pe fata. Dar spune-i sa aba grija sa nu faca asta in timpul menstruatiei. stiuca pare ciudat dar mergewinking

| derbedei a răspuns:

Sa se spele cu ceai de busuioc pe fata si in 2 saptamani vor dispare metoda testata de mine

| Foxyyyyyyyyy a răspuns:

Buna! Vizita la un dermatolog ar fi un lucru foarte bun. Nu trebuie sa faca experimente cu tenul sau, daca merge produsul x sau y. Un dermatolog ii va da o rezolvare sigura pentru problemawinking Sper ca te-am ajutat!

| andreeaandreea922 a răspuns:

Buna.
Si eu am avut acnee si am incercat o gramada de tratamente insa nu a mers eram tare suparaca ca am cosiri si imi era rusine sa ies dinn casa dar ma dadeam cu fond de ten si m.am horatat sa nu ma mai dau si acum fac un an de cand nu m.am mai dat si mi.au disparut si am stat si la soare si s-au uscat cosurile asa ca si u fa lla fel daca te dai cu fond de ten!
Nu este nici o crema sau tratament care sa de-a rezultate!
Te pup

| TsSoFoOLiTa explică (pentru Foxyyyyyyyyy):

A fost. Si degeaba.