| blanche19 a întrebat:

Buna,cine ma poate ajuta cu niste sfaturi, am 21 de ani si nu pot scapa de acnee,am fost si la derma, am incercat diferite tratamente si degeaba.nu sunt multe (3-4 pe fata) dar sunt genul acela de cosuri foarte mari si dureroase care trec greu,am folosit zineryt,skinoren, etc.doctorul spune ca nu imi vor trece deoarece am un chist ovarian de care nu pot scapa si e din vina lui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Unstopable a răspuns:

Pai poti sa iti scoti ovarele laughing

| DinPlante a răspuns:

Incearca sa rezolvi problema cu chistul. O prietena mi-a spus de produsul colonsan fem cerat cu 7 plante de la Favisan, pe care il foloseste si i s-a micsorat chistul.

| blanche19 explică:

Pentru chist am facut tratament, dar imi apare mereu, medicul mi-a spus ca pana nu voi face un bebe nu are ce tratament sa-mi dea daca nu mi-a tecut cu cele de pana acum