| Anca95 a întrebat:

Am o problema cu acneea de ceva timp si am fost la dermatolog.Dna doctor mi-a recomandat crema Effaclarduo de la Roche Posay, apa termala si o solutie preparata de dumneaei.Aceasta este a treia saptamana de cand urmez tratamentul si intr-adevar se vad rezultate, insa tot imi apar cosuri de alea mari si dureroase sub piele si imi mai ies unele cu 2 capuri. Oare acea crema face in asa fel incat sa iasa tot raul la suprafata mai repede? Ati folosit? Daca da a avut efect?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce termini tratamentul, mergi din nou la medicul curant pentru control și o continuare/modificare a tratamentului.
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

Eu merg tot pe căi naturiste, cremele toate conţin chimicale aşa că mi-am făcut eu singură o mască de faţă cu: miere (naturală, de casă), lapte şi scorţişoară.
Scorţişoara şi mierea sunt foarte bune pentru coşuri şi puncte negre, iar laptele hidratează tenul.
Eu folosesc zilnic această mască şi chiar se văd îmbunătăţiri.
Eu nu am probleme cu acneea, dar îmi mai iese şi mie câte un coş tot aşa mare, înainte sau după menstruaţie.
http://www.emiere.ro/......-miere.php
Succes!

| KellyGreen a răspuns:

Draga mea orice tratament are si niste efecte mai rele insa te asigur ca tratamentul va functiona. Foloseste'l in continuuare si nu iti pierde speranta deoarece daca a functionat pana acum e foarte posibil ca in cateva luni sa nu mai ai deloc probleme asa ca crede dermatologul pe cuvant ca ti'a dat un tratament bun si daca zici ca se vad rezultate ar trebui sa folosesti crema aceea in continuuare.

Răspuns utilizator avertizat
| AnytzaAny a răspuns:

Si eu am probleme cu agnea si n-am folosit acea crema, dar am folosit crema IsotrexIN gel care isi face efectul.In fiecare seara iti dai cu ea pe fata dupa ce te.ai spalat pe fata cu apa curata si dupa acea fata ti se va coji si iti vor cadea toate cosurile.