| Anonimasimpla a întrebat:

Buna am fost la dermatolog si mi-a recomandat crema de la roche posay duo si mi-a spus ca as avea nevoie si de laser pentru a indeparta definitiv petele de la acneea pe care o am.Voi ce parere aveti? a mai incercat cineva cu laser? mersi frumos

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Laserul mi se pare ultima procedura pe care as folosi-o, mie personal, dermatologul meu mi-a recomandat sa fac un peeling pentru a scapa de petele de la acnee, dar deocamdata sunt inca in tratament si deci nu pot sa fac peeling.
Te-as sfatui sa ii propui si metoda acesta dermatologului tau ( e o procedura mai ieftina si mai accesibila).

3 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa apelezi la laser, are efecte foarte urate. Cunosc persoane care au efectuat aceasta procedura si au ramas cu urme urate pe fata, gropite si denivelari ale pielii.

| Anonimasimpla explică:

Mersi de raspuns chiar o sa-i propun alte metode, deoarece si mie imi este teama de laser.

| LaLaura a răspuns (pentru Anonimasimpla):

Nu ai pentru ce, sper sa accepte, nu vad de ce nu ar accepta. Doar ca peeling se face doar in sezonul rece, vara este este exclus.