| GoodDay99 a întrebat:

am o problema cu care ma confrunt de ceva timp... vreau sa slabesc am 13 ani cam 1.55 inaltimea si in jur de 55 de kg stiu ca veti zice ca sunt prea mica si chestii din astea dar sunt foarte stresata in privinta asta nu am burta dar picioarele le am cam groase in legatura cu alimentatia mananc micul dejun in fiecare dimineata(cereale cu lapte, ceai cu paine prajita si gem sau altceva) apoi la 11 intru la scoala si ies la ora 17 in acest interval de timp mananc cam 2 sandvisuri apoi cand vin de la scoala mananc mancare gatita si seara tot asa mancare normal dulciuri mananc cand am pofta iar asta nu se intampla foarte des iar in legatura cu sportul...in primul rand nu fac ca mi-e lene(recunosc) vin de la scoala si numai de exercitii nu am chef dar in schimb ies afara si ma plimb ce ma sfatuiti sa fac? nu vreau sa tin diete iar in legatura cu sportul v-am spus cum sta treaba va rog ajutati-maaa va puuuup:*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alege o alimentație bogată cu multe fructe și legume, carne slabă, lactate degresate, cereale/paste/pâine integrale/ă, ceaiuri depurative, miere de albine, dulciuri făcute în casă, etc.
Trebuie să faci și mușcare fizică zilnică pentru consumarea energiei.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Pa, pa.

| puffy04 a răspuns:

E ceva des intlnit la fete cand sunt la pubertate.Intre timp, alimentatie sanatoasa si sport(mersul cu bicicleta, mersul pe jos, sa profiti de ora de sport de la scoala, orice iti pune corpul in miscare).:*

| butterfly5 a răspuns:

iti propun din nevoie alergi dimineata sau seara in haine in care esti sigura ca vei transpira, nu minca in cantitati mari.si iti propun sa nu maninci piine alba dar neagra. indeosebi iti propun sa maninci mincare sanatoasa.nu sunt sigura daca te va ajuta insa incearca.acum esti in perioada adolescentei de aceea si te complexezi intr-atit de tare. daca esti josuta incalta tocuri si totul va fi ok happy. acum cind deja se face frig nu cred ca este nevoie sa slabesti. poti sa incepi din primavara happy

| AndreyuuEyuu a răspuns:

Deci ai picoarele groasethinking Pai ai bicicleta? Stii sa mergi pe ea? Iesi cu bicicleta si asa iti vor slabi picioarele daca faci 2 ore de bicicleta pe zi intr-o luna vor fi usor dar daca tu ai 13 ani in 2 sap. maxim vor fi ok.winking Daca nu stii sa mergi pe bicicleta si nici nu ai mergi la sala cu prietenele... fa acolo bicicleta Funda?

| IngerulDeDroguri9 a răspuns:

1.Nu manca Prea Multe dulciuri, Alearga, fly Daca merge Cu trocicleta ii Cresc Muschi, Daca As fi eu, Eu As Face exerciti as alerga 200 de ture numa Sa nu Fiu gras Ca NU ma Iau gagicile...
2.Manca Sanatos, Eu Manc Doar Dimineata, La Scoala 2 Sendvisuri, Si la 8 Atat Ce Imi Cumpar Si eu o Ciocolata Milka In rest Nam Chef sa Devin Obez Dar nici Skiloc Sa Fiu Skieliet Fetito mai bine Tine Post!
4.Eu zic Ca Sa incepi De Pe Acum Se alergi Pentru Ca vine Frigu Si Trebuie Sa te Incalzesti Eu Joc Cs Si Fotbal De 3 Ani! La partea Cu Ca Ti lene sa faci exerciti Mai bine Fale... Pa! bafta & Succes