| ToXicLoVe_2464 a întrebat:

Buna:* Am o problema cu unghiile melebig grin Sunt foarte sensibile mi se rup foarte repede si se exfoliazasad Ce as putea sa folosesc? Unii imi spuneau sa-mi bag unghiile in ulei fierbinte, altii in suc de lamaie? Mai stiti voi alte trucuri dar care sunt intr-adevar folositoare?:*

6 răspunsuri:
| cristina a răspuns:

Nu face prostia sa cumperi de la avon tot felul de prostii si o gramada de bani
incearca mai bine
Intaritor de la farmec

e cel mai bun ti-l recomand cu incredere

o sa ai rezultate destul de repede

si eu am incercat tot felul de chestii si decat cu intaritoru asta de la farmec mi-a mers si e si ieftin in jur de 6-7 lei

intareste si accentueaza cresterea unghiilor

cumpara-l si nu o sa-ti para rau

fundita?

pup

| Nicole_8066 a răspuns:

Aveam si eu problema asta cand le lasam sa creasca, iar o perioada le-am lasat mici si le taiam indata ce cresteau. Acum am inceput sa le las iar sa creasca si nu se rup, nu se exfoliaza, totul e ok. Incearca si varianta asta, poate reusesti :*

| MihaLoveYou a răspuns:

Pai am auzit ca uleiul de ricin da rezultate foarte bune (cauta in farmacii), a doua varianta ar fi sa iti cumperi de la avon gel de crestere a unghiilor pentru ca ajuta si la intarirea lor sau tinele 5-10 minute in ulei de masline (chiar face miracole).

Succes!

| deutza_5781 a răspuns:

Da... iubita si eu am avut unghiile la fel de sensibile adic am unii spun ca e de la lipsa de calciu dar nu cred intodeauna am avut boala pe unghiile mari si mi-au placut sa le am asa dar aveam o pb mi se rupeau f repede din aproape orice... te sfatuiesc sa te duci sa cauti pe le magazine de astea mai scumpe ca sa zic asa sau sa cauti intr-o revista de Avon un lac special pentru unghii si pb asta sau poti folosi si unu normal dar mai bun asa, eu am dat pe lacul meu de unghii 5 lei luat de la Avon si de cand ma dau cum el nu mai am pb cu unghiile aproape deloc te pup si ai grija de tine sper ca te-am ajutat:*:*

| magda_2805 a răspuns:

Incearca sa cauti ceva care sa contina vitamina A! si poate fi si din cauza lipsei de calciu...incerca sa iei ceva vitamine sau mananca produse lactate...

| mariamaya08 a răspuns:

Se rezolva totul daca le tii o data pe zi cateva minute, in ulei de masline caldut.