| Annaa1703 a întrebat:

Bună, am o problemă. De fiecare dată după ce mă demachiez față mea arată de parcă ar fi arsă… uscată și roșie. Nu știu dacă din cauza fondului de ten. Pentru ca am încercat mai multe …

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai luat-o cam prea devreme cu machiajul. Pe la 40 de ani ai sa arati ca una de 60.

| Annaa1703 explică (pentru darrio2007):

Nu știu ce e mai grav … ca stai sa răspunzi la întrebări legate de make up ca și băiat. sau ca tragi concluzii fără să știi nici măcar ca până și fetele de 13 ani se machiază. ai clacat de data asta domnule campion al zilei!

| darrio2007 a răspuns (pentru Annaa1703):

Se machiază doar ca să fie in trend. Dar nu este indicat la un organism in crestere. Oricum, numai eu si bianca37 ti-am raspuns.
Domnișoara fără poză!

| bianca37 a răspuns:

Poate esti alergica la vreun produs
Sau vezi sa nu fie expirate.
Foloseste o crema hidratanta
Eu mereu dupa ce ma demachiam dupa o zi in care purtam machiaj, imi ieseau cosuri nu stiam de la ce inca nu stiu dar am inceput sa am mai multa grija cu fata mea si cu hidratarea fetei mele
Imi face bine sa ma spal pe fata cu apa calda cam 5 min si dupa cu apa rece sa inchida porii, asa am inteles de pe internet. Iar dupa eu folosesc o masca, apa termala si o crema hidratanta