| XxBlueRosexX a întrebat:

am o problema. Deci azi dimieata am avut parul prins iar cand l-am desfacut a inceput sa ma doara foarte tare, de fiecare data cand il am prins in coada si il desfac incepe sa ma doara. Oare de ce se intampla asta plus ca dupa incepe sa ma doara si capul si e destul de nasol.

Răspuns Câştigător
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Îți ții părul prea strâns și astfel forțezi rădăcina firului de păr. Lasă-ți coada mai lejeră și nu ți-o face mereu în același loc-la baza gâtului, în creștetul capului-pentru că firele alea de păr vor fi mereu în tensiune și s-ar putea să faci rău rădăcinii, iar de câte ori ai ocazia, lasă-ți părul neprins ori prinde-l într-un mod în care să nu tragi așa mult de el.Baftă!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Motivul este simplu. In momentul in care legi parul o faci cu forta si firul de par sta intins in scalp in alta pozitie decat era in mod normal. Acelasi lucru se intampla si daca iti schimbi cararea de pe o parte, unde erai obisnuita s-o faci, pe cealalta parte.
Dar partea cu durerea scalpului dupa ce iti faci coada de cal...cred ca a simtit-o orice femeie cu par lung.
Poate ca ar trebui sa nu mai strangi parul atat de tare.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu il mai tine strans. Asa si mie mi se intampla asta cand il tineam prins. Tocmai de aceea am hotarat sa il tin desfacut. Stiai ca si buretii de par pot dauna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât îl prinzi în 7 rânduri şi fix în mijlocul capului o să te tot doară.

| kiri11 a răspuns:

Iti strangi parul prea tare happy. Ceea ce nu este foarte bine, pentru ca il supui unei sarcini foarte mari si cu timpul ar putea sa iti cada in exces din aceasta cauza happy

| OlimpiadaRomana27 a răspuns:

Pentru ca il ti prea strans!

| Kuws a răspuns:

Iti prinzi parul prea strans si cand il desprinzi e normal sa te doara capul pe moment.Eu zic sa nu il mai prinzi daca te doare si problema e rezolvata.

| anonim726378 a răspuns:

Il strangi prea tara