| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Ieri mi-am strans parul in coada cam rau, iar dupa a inceput sa ma doara in crestetul capului. Iar mai tarziu a inceput sa pulseze ceva in cap din 5 in 5 minute.
Aceasta pulsare o am si acum, cand am parul desfacut.
Aseara m-am si spalat pe cap si mi-am facut un masaj, sperand ca aceea pulsare sa inceteze, dar nu.
Zona unde am avut parul prins in coada, numai este dureroasa, dar pulsarea continua.
Oare ce am? De la ce sa fie? :-(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| madalinamgrs a răspuns:

E vorba ca pielea aia ai strans-o prea tare. O sa isi revina. Lasa parul desprins si nu ii mai face nimic. Daca persista. Fugi la medic!